OndraM

Projektor z Číny koupený na ebay.com mi zabavili na celní správě. Nevíte, jak postupovat, abych projektor dostal?

Měl jsem z ebay objednaný projektor a přišel mi dopis že mi to zabavili na celní správě .
Nevíte jak si to domluvit aby mi to přišlo?
Byl v tom projektor.
Občas objednávám z ebayu ale toto se mi ještě nestalo.

Nejlepší odpověď
Hans51

Přečíst si poučení?

Další odpovědi
led

Zaplatíte clo v z hodnoty podobného výrobku predávaného v ČR. Potom už je projektor váš. Pokiaľ nie je podozrenie, alebo priamo súčasť trestného činu. Potom vám neostáva nič iné, len od predajcu vymáhať vrátenie peňazí, (čomu veľmi neverím).

cochee

Vážně ti to oznámili a použili termín „zabavit?“ Pak by to bylo, jak píše jmhad – padělek. Spíše ale prostě balík převzali do celního řízení, kde ti můžou vyměřit (a na projektor zřejmě vyměří) minimálně DPH a možná i clo, teď se mi nechce prohlížet celní sazebníky. K tomu s tebou ještě budou potřebovat komunikovat, zaprvé dáš souhlas Poště, aby tě zastupovala v celním řízení, což je výhodnější, pokud nejsi z Prahy a okolí – v případě, že jsi z Prahy, bude levnější, když si to vyřídíš na té poště Praha 120 sám. Zadruhé vyplníš formulář s několika otázkami a doložíš cenu toho projektoru. Potom při tzv. propuštění do volného oběhu předají zase balík poště a zároveň by ti měli oznámit výši celního dluhu. Ten zaplatíš při doručení (jakobys dostal balík na dobírku). Teď nevím, jestli je možné při tom vyřizování celních záležitostí osobně ten balík hned převzít.

jmhad

zřejmě se jednalo o padělek,který byl zabaven. To je u těchto obchodů běžné.