Strange

‚Zbiju ho – mě se hned jevil divný. Ten ksicht, buď je to policajt,‘ atd.. z čeho má násilník představy?.

Přecitlivělost z drog? Z televize? Hrdina příběhu střílí po všem? Chlubení se před dívkou snů? /Říká: ‚Mám pocit, že, … on nás sice neohrožuje, ale protože se neprojevuje, je nebezpečný.‘ ‚Jsem jedinečný/á a rozumím psychologii. Mohu rozhodovat o druhých.‘ ‚Jak půjde tam a tam, půjdu za ním a zabiju ho.‘ ‚Měl jsem pravdu.‘/
Můžete sem sdělit vaši životní odpověď, zkušenost? Kdo nemá co by věděl, poznal, nemusí svou prázdnou odpovědí jako třeba ‚na co se ptáš‘ honit triko. Také umím používat klávesnici a napsat si co chci.

Odpovědi
Kelt

Spíš tuším, co tady chcete naznačit. Asi se divíte, že v některých akčních filmech pozná zločinec policistu a snaží se ho tedy nějakým způsobem zlikvidovat, i když ho policista nemusel chytit při nějakém trestném činu a nezná ho ani z kartotéky. Podle mne jsou policisté školení, a nejen policisté, aby dokázali odhalit člověka, který může spáchat trestný čin. Často v ochrankách jsou lidé, kteří sledují pohyby, člověka, dýchání, jak se dívá, pohyby očí, chůzi, výraz aby ho mohli zneškodnit, dříve než vytáhne zbraň. Protože když tu zbraň vytáhne, je obvykle pozdě. Například v kovbojkách byly takové akce, kdo dřív tasí , třešničkou na dortu. Například závěr filmu Tenkrát na Západě, Poslední vlak z Gun Hillu atd.
Ale to jen na okraj. Ten zločinec si nějakým způsobem uvědomuje toho policistu, jeho přítomnost, a nějakým zvláštním způsobem, smyslem, nebo jak to nezvat cítí, že nemůže dělat co by chtěl, zmizet, udělat banku, někoho zastřelit atd, a ten člověk mu v tom vadí.
Podobná situace je třeba při dopravě, někdo Vám udělá myšku, tak ho proklejete a budete mu nevybíravě nadávat, pokud ho neznáte, ale kdyby byl v blízkosti člověk, který vás zná, budete se chovat úplně jinak, méně agresivně atd.