devi344

Zbavit svého postižení ?

Myslíte si že se medicína bude vyvíjet tak že může lidi zbavit svého postižení. Je mi 15 let a mám do budoucna hodně plánů ale protože mam zdeformovanou levou ruku(dva prsty) tak by se mi ty sny rozplynuli. Chtěl bych založit rodinu, najít pravou lásku a mít děti atd. Normálně by to šlo ale zkuste v dnešním světě hledat pochopení.

Nejlepší odpověď
tencosepta

Rodinu a děti je nejlepší mít s někým, kdo má pochopení. Dobří lidé ještě nevymřeli, takže nezoufej :) Navíc zdeformovaná ruka není pro některé lidi taková překážka. Pravděpodobně budeš žít s člověkem, který je krásný na duši, což je to největší štěstí, které tě může potkat :)

K otázce – jde o to, jaké to postižení je. Přioperovat člověku nohy je něco jiného než přioperovat prst. Ale časem to půjde. Takže nezoufej a užívej si léta :)
Doplňuji:

  • Nejlepší preventivní lék na postižení je si ho nevšímat. Když přijdeš do společnosti a bude z tebe překypovat optimismus, tak tě si nějaké deformované ruky nikdo všímat nebude a nikdo (kromě škarohlídů) tě nebude brát jako divného člověka, spíš naopak :)

Další odpovědi
Alesh

No a operativně to řešit nepůjde? Co na to doktoři?
Jinak dva prsty, to nic není, v dospělosti to už jako takový hendikep vnímat nebudeš. Když vidíš třeba mladýho Klause a jeho křivou hubu a stejně si klofnul mladou čubičku, tak co, aspoň je vidět, že to zbytečně moc řešíš, o tomhle to není. 😉

arygnoc

a čo keď vaše detibudú mať tú deformácu tiež?
a ich potomkovia?

nie ste tak trocha (teda trocha dosť) egoista?

keď takto budeme pokračovať ďalej, vaša deformácia (a mnoho iných) sa stane normou a (dnes) normálny človek bude rarita.

vaša túžba po rodine a deťoch je síce pochopiteľná, ale nezodpovedná – voči sebe, tým deťom, spoločnosti, ľudstvu.

nie som zlý, som realista.

:-Q

da ny

Nestihla jsem včas odpověď:)
Mnohem horší a tragičtější je „deformovaný“ charakter!
Bude to možná trochu složitější v dnešním světě, ale jistě se najde ta pravá. Ženy tolik neřeší tělesnou krásu a netouží po dokonalosti, jakomnozí muži 🙂.
Odpouštějí fyzickou nedokonalost.
Pro funkční vztah a spokojenost v něm jsou důležité spíše povahové rysy, charakter, tolerance, spolehlivost a opora, city, nesobeckost atd.
Přeji hodně štěstí!