EDA

ZBARVENÍ RŮŽE

Je pravda, že když si koupím bílou růži a dám ji do vázy s modrým potravinářským barvivem, že mě do druhého dne zmodrá?

Nejlepší odpověď
www

Je to pravda, ale jen částečná z těchto důvodů:

  1. Růže je dřevina a obarvená voda se dostane ke květu později než u mnohem dužnatějších bylin (cévní svazky mají větší)
  2. Kupovaná růže je většinou druhý den již povadlá a vodu téměř nepřijímá

Zkusit to ale můžeš 😉.

Další odpovědi
hanny 2

Každopádně to už tady jednou někdo tvrdil.......http://www­.odpovedi.cz/o­tazky/kde-koupit-modrou-ruzi
Doplňuji:
Ale můžeš to zkusit a potom nám dej vědět,také by mně to zajímalo,díky!

Funna

nevím, jestli to jde i s potravinářským barvivem, ale s modrým ingoustem to funguje určite…ale modrý nádech dostanou samozřejmě i listy…
Doplňuji:
jinak, než že si růže nasaje modrou vodu, ji neobarvíš…tady pokud nejsi genový inženýr…těm už se to podařilo ji donutit zmodrat jinak .-)

cherreis

Růži jsem nikdy nebarvila, ale karafiát tímhle způsobem obarvit jde, už jsem to zkoušela ;)