Kepler

Zaznamenali jste nějaký chuťový nebo jiný rozdíl mezi podestýlkovými a běžnými vejci?

Kromě toho, že ta podestýlková jsou dražší?

https://pixaba­y.com/cs/photos/i­man-vaj%C3%AD%C4%8Dko-vejce-box-tv%C3%A1%C5%99-1459322/

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… barvu dodělaj dneska i u těch klecovejch … rozdíl v chuti nemohu soudit, ale holky říkaly, že prej v davu a bez kohouta to tam musí bejt pěknej saigon, a že umne jsou spokojený …

Další odpovědi
briketka10

Ne.

Michala11

Mezi klecákama a podestýlkovýma jsem rozdíl nezaznamenala. Ale dnes už klecáky (vajíčka s trojkou) nekupuji čistě s důvodu nesouhlasu s chovem. Jo od sousedky od slepic ze dvorku to už je jiná. Barva se dohání betakarotenem.

Drap

Ano, v barvě i v chuti.

Hlada

Ne. rozdíl je jen v ceně. Dál kupuji klecové, protože jsou zřejmě méně napadené bakteriemi.

Edison

Větší, žlutší a větší žloutky, vajíčkovější chuť.

paul1

Nepozoroval jsem rozdíl

GM

Jen málokdy sním kupované vejce (např. na kupovaném oblož. chlebíčku) a je to hnus. Zaplaťpánbůh vejce kupovat nemusím. Domácí mají nesrovnatelnou chuť s kupovanými.