Nassin

Zaznamenali jste návrhy poslanců za Piráty?

Včera ve zprávách říkali, že Piráti navrhují, aby bylo uzákoněné, že se zvěř může střílet luky, a dnes čtu, že jeden Pirát navrhl vypuštění údaje o pohlaví z občanských průkazů. Ptám se: Kam to spějeme?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Zaznamenal. Docela jsem překvapený, že se lov lukem považuje za týrání a je zakázaný, takže s navrhovatelem Petr Pávek (STAN) souhlasím.
Vypuštění údaje o pohlaví skutečně navrhl Pirát (Ondřej Profant). Sice tam nemusí být, ale to mi ale naopak připadá praktické tam ponechat, aby úředník či orgán věděl, jakým rodem dotyčného či dotyčnou oslovovat.

Další odpovědi
dudu

Tato Timurova parta začíná být svými fantasmagorickými nápady více nebezpečná než covid. Nechápu starosty, že kvůli preferencím zaprodali duši fašistickým pohrobkům.

plebs

Je to nádhera přijdu do kanclu a místo pane nebo paní vybafnu osobo potřebuji tiskopis

Reganois

Přesně tyhle podobně nepraktické nápady od Pirátů mě odrazují k volbě té koalice. Ale koho jiného? Kompromisy k tomu patří.

Alesh

Lov lukem nenavrhl poslanec Pirátů, ale STANu. Hele, nevím. Byly doby, kdy se jinak nelovilo, resp. nestřílelo se puškami (páč ještě neexistovaly)… jo, dobře, byl to středověk, ok… ale tak co, lov jako lov. Špatnou ranou, myšleno špatně trefenou to zvíře zmrzačíš a je jedno čím střílíš, ne? Pokud lov akceptujeme, což akceptujeme, tak v tom takový problém nevidím. Nebo v čem je problém?
S tím pohlavím je to fakt divný. Rozhodně nevidím důvod k tomu, aby kvůli pár vychýleným jedincům musel zbytek lidí nějak „trpět“. Na druhou stranu, ono asi opravdu není potřeba to pohlaví tam uvádět. Na co to tam je? Mě si z ženskou určitě nikdo nesplete a když je někdo nějak ujetý, že sice má třeba pinďoura, ale líčí se a strojí jako ženská, tak asi chce být považován za ženu, a tedy i tak oslovován, a tak proč by se měl někdo řídit tím, že ho bude oslovovat podle toho, co má v občance?! A fakt jsem nepřišel na nějaký zásadní důvod, k čemu tam ten údaj vlastně je.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Mně "děs"í a zarážejí, docela jiné návrhy a postoje ze strany Pirátů.

Alesh

Konkrétně co?

Ametyst

Piráti jsou přesně ta parta, co chce lidi prevychovávat. Státní dirigismus, to už tady bylo.