Avatar uživatele
georgebig

Záznam v rejstříku trestů – soud a zaměstnavatel

Dobry den. Nyní mi ma skoncit rocni podminka, jsem zamestnany v nejmenovne firme, kde po me vypis z rejstriku trestu nepozadovali. Jedna se o to, ze soud bude overovat zda vedu cestny zivot, jestli jsem zamestnany atd… Soud bude oslovovat meho stavajiciho zamestnavatele aby mu dal zpetnou vazbu k me osobe? Timpadem se zamestnavatel dozvi o me podmince a mohl by mit duvod k ukonceni meho pracovniho pomeru.
Doplňuji:
takze pokud tomu spravne rozumim…tak by to melo by OK. Pokud bych ale v minulem zamestnani treba neco ukradl a na zaklade toho byl propusten a dostal od soudu rocni podminku a nyni bych pracoval tam kde pracuji ( tzn. jiny zamestnavatel )tak by soud mohl s mym stavajicim zamestnavatelem neco konzultovat

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4816 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Nebudou, musel byste být odsouzen nepodmíněně nebo v souvislosti se zaměstnáním.

§ 55 Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem
(1) Zaměstnavatel může výjimečně pracovní poměr okamžitě zrušit jen tehdy,

  1. byl-li zaměstnanec pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu delší než 1 rok, nebo byl-li pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin spáchaný při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu nejméně 6 měsíců,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Myslím, že ze strany soudu se nemusíte obávat „provalení“ vaší trestné činnosti. Fakt je ale ten, že Váš zaměstnavatel má právo si vyžádat všechny podklady z vašeho předchozího zaměstnání… Takže nebát se a hlavně nekrást.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek