georgebig

Záznam v rejstříku trestů – soud a zaměstnavatel

Dobry den. Nyní mi ma skoncit rocni podminka, jsem zamestnany v nejmenovne firme, kde po me vypis z rejstriku trestu nepozadovali. Jedna se o to, ze soud bude overovat zda vedu cestny zivot, jestli jsem zamestnany atd… Soud bude oslovovat meho stavajiciho zamestnavatele aby mu dal zpetnou vazbu k me osobe? Timpadem se zamestnavatel dozvi o me podmince a mohl by mit duvod k ukonceni meho pracovniho pomeru.
Doplňuji:
takze pokud tomu spravne rozumim…tak by to melo by OK. Pokud bych ale v minulem zamestnani treba neco ukradl a na zaklade toho byl propusten a dostal od soudu rocni podminku a nyni bych pracoval tam kde pracuji ( tzn. jiny zamestnavatel )tak by soud mohl s mym stavajicim zamestnavatelem neco konzultovat

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nebudou, musel byste být odsouzen nepodmíněně nebo v souvislosti se zaměstnáním.

§ 55 Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem
(1) Zaměstnavatel může výjimečně pracovní poměr okamžitě zrušit jen tehdy,

  1. byl-li zaměstnanec pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu delší než 1 rok, nebo byl-li pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin spáchaný při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu nejméně 6 měsíců,

Další odpovědi
anonym

Myslím, že ze strany soudu se nemusíte obávat „provalení“ vaší trestné činnosti. Fakt je ale ten, že Váš zaměstnavatel má právo si vyžádat všechny podklady z vašeho předchozího zaměstnání… Takže nebát se a hlavně nekrást.