Monie

Zažil jste někdo šťastný konec platonické lásky?

Já osobně právě jednu prožívám. Bohužel těch pár, co jsem měla, nebyly tak impulzivní, jelikož jsem toho dotyčného moc nevídala. Teď ho vídám každý den (ve škole) takže mě jistě chápete, že mi jen tak z hlavy nezmizí. Nejhorší na tom je, že on je hezkej a má na lepší než jsem já. Točí se kolem něho moje spolužačka, zatím se jen škádlí, ale už jednou spolu málem (nebo možná že jo) něco měli. I když to netvrdí, vypadá tom že spolu stejně skončí. A podle mě by si určitě vybral ji. Hodí se k sobě. Myslíte se že jde vůbec vztah ve třídě?

Nejlepší odpověď
quentos

to by byl protimluv, to už by nebyla platonická

Další odpovědi
manon

Vztah ve třídě jde, proč by nešel. Znám i takové lidi, co spolu chodili do třídy a vzali se.
No a šťastný konec platonické lásky? Co to je? Šťastným koncem je, když platonickou lásku nahradí jiná platonická nebo neplatonická. A taky šťastným koncem může být, že se platonická změní na opravdovou – zažila jsem :) Ale nebyla to ta na celý život. Přesto byla hezká.

anonym

Ne, nezažil.

venkovan

Ano.
Prakticky všechny, protože jako platonické skončily.
A právě to je na tom to krásné, že ?
No a s tím hezkej, hezká atd. Někdo je hezký fyzicky, jiný má nádhernou „duši“. Takže záleží na tom, co kdo upřednostní.

Damiana

Kdyby platonická láska „skončila“ šťastně – tzn. „Oni“ by se konečně políbili, už je to láska a to platonická odpadá. Ale chápu o co ti jde. Jestli se může stát, že ten, koho miluješ a on o tom třeba ani neví se jednou stane tím, kdo bude milovat i tebe. Proč ne? To je normální vývoj. Jestli k sobě patříte (alespoň na nějakou chvíli:-), jestli se mu také líbíš, jestli vás něco společného svede dohromady, jestli, jestli…
K tvé poslední větě – jde vůbec mít vztah ve třídě? Jasně, že ano – budete si pořád nablízku, budete se stále vídat, budete spolu…ale případný rozchod je pak daleko horší než třeba s „přespolňákem“. Budete si pořád nablízku, budete se stále vídat, budete spolu…
Záleží na tvé povaze, na tom, za jak dlouho jsi schopna se „otřepat“ z případného „neúspěchu“. Jestli pak budeš ta zhrzená, jestli on se zachová jako blbeček a bude tě drbat před spolužáky… Ale nenech se vyplašit, ty se tu ptáš na začátek a já už provokuji krutý konec!
A pozor – to, že dáváš dohromady svého idola se spolužačkou ty, neznamená, že to tak vidí i on. Ale možná jo. Nebo se mu třeba líbí úplně někdo jiný. Třeba nějaký spolužák…:-)
Chce to trochu aktivity, abys věděla, na čem jsi. 🙂

huxa

nezažil

pizlicka

neboj,jestli spolu budou neco mit,uz to nebude platonicke a dobre to neskonci.