Zazdeni do kobky

Jiz asi 10 let citim dost silnou touhu se nechat po vzoru svatych muzu zazdit do kobky,citim, jak me nitro po tom touzi.Co vy na to?(prosim jenom zadny posmesky.)
Doplňuji:
v tibetu se nechavaji zazdit dobrovovolne,maji pomocnika,ktery jim podava jidlo,vetsina z nich uz nikdy nechce vyjit ven.(popisuje lobsang rampa).V indii to probiha podobne.

Nejlepší odpověď
ivzez

Myslíš, že by tvá touha opodstatnila postih toho,
kdo by ji pomohl uskutečnit?

Leda se do té kobky zazdít sám!
Doplňuji:
PS:
Nevím o žádném svatém, který by se dobrovolně
nechal zazdít do kobky jenom na základě svého přání.

Podle mých (hodně chabých) znalostí byli zazdíváni lidé,
kteří něco (ne)udělali a teprve později byli někteří z nich
za své zásluhy (nikoliv za zazdění, ukřižování, upílení, …)
blahoslaveni, jiní svatořečeni.

Další odpovědi
Hamon

Jdi do toho!
Doplňuji:
ivzez: Rozafa svatá nebyla, ale podle pověsti se zazdít nechala dobrovolně – http://cestova­ni.idnes.cz/po­zoruhodne-pamatky-severni-albanie-tip-na-bezpecne-dobrodruzstvi-1pm-/kolem-sveta.aspx?c=A100927­_150531_igsvet_tom

arygnoc

len nechápem, keďže ste v takom vytržení (náboženskom), prečo chcete ukojiť svoju túžbu polovičate: nechať sa zamurovať a aby vám niekto posluhoval (nosil jedlo).

proste to urobte poriadne – zamurujte sa komplet a môžete tak 5–6 dní rozjímať, aké to bude/je, byť svätým. [neberte sebou ani vodu ani jedlo, duchovia vás nasýtia]
potom už budete iba mŕtvy svätý muž.

anonym

Ty jsi se narodil na špatném místě. Kladeš otázky, kterýma se snažíš šokovat a dál to nejspíše nedotáhneš. Kdybys měl v sobě tolik východního náboženství a duchovního cítění, tak by jsi už dávno rozjímal někde s tibetskými mnichy a neuchyloval se psát zvláštní příspěvky na poradnu. Když budeš sedět u počítače na zadku, tak zapomeň na svoje přání a touhy.
No a hlavně nezapomeň, že vymýšlet tu hlouposti, které jsou v rozporu s našim právním systémem, je zcestné. To by se ti za takové nápady mohlo opravdu podařit, že tě někam zavřou.

badisko

Jenze ty nejsi svaty muz …svati muzove si vytahuji oci z dulku …dokazou regulovat telesnou teplotu o nekolik stupnu atd …umis to take ? to ze jsi precetl par knih z tebe nedela svateho muze… No co na to rict delej jak myslis …kdyz ti to prinese poteseni …Nechci byt ustepacny.. ale je to postavene na hlavu sedis na gauci v relatinim pohodli sledujes co se sustne na odpovedich.cz a chces delat veci jako Indove jejich kulturu jsi poznal z knizek a filmu jenze knihy se daji interpretovat vselijak …

iceT

Můžeš se nachat zazdít,hlavně za tvůj negativní postoj k černému prezidentovi USA,viz tvoje nedávná otázka ..Ale zajímalo by mě,jak to,že jsi najednou otočil o 360 stupňů ..

led

Nie ste ani prvý, ani posledný, ktorý dobrovoľne chce sa zbaviť starostí.
Predsa táto možnosť je praktizovaná i dnes. Mnoho ľudí sa necháva „zazdit do kobky“ svojho vedomia a odmieta prijímať realitu života. Mnoho ľudí si do svojej „zazdenej kobky“ nepripustí myšlienky na čoraz viac upadajúci životný štýl bežného občana. Cez malé okienko síce pozoruje svet i oblohu, ba necháva si nosiť aj prilepšenie k svojmu „rozjímaniu“, ale pot a krv potrebné k nadobudnutiu toho prilepšenia už nevidí.
PS.
Chápem vašu túžbu po zvolení do zastupiteľstva.

ivzez

Hamone, nepochybuji o tom, že existovali lidé, kteří se nechali zazdít dobrovolně, stejně jako existují lidé, kteří se dodnes nechávají dobrovolně ukřižovat.

Nevím však o žádném svatém, který by se nechal dobrovolně zazdít,
a na základě toho byl později svatořečen.

(Viz dotaz: „touhu se nechat po vzoru svatych muzu zazdit do kobky“
Je otázkou, zda tazatel „svatými muži“ míní světce nebo mnichy … )

ivzez

PS: Rozafa byla spíše natolik rozumná, aby věděla, že nemá smyl se rozhodnutí svých tří bratrů vzepřít. V tom dobrovolnost nevidím.