Kemily

Zavržené kotě, AKUTNÍ!!!

Kočka porodila 4 koťata, ale jedno z nich odmítá kojit… Ještě včera ho k sobě pustila, ale teď už ho odstrkuje stranou uplně. Mohu tomu nějak zabránít? Jak?
Doplňuji:
Každopádně děkuji za každou odpověď. Snad si s ním nějak poradím :)
Drap: Myslela jsem to tak, že jsem kotě viděla u své mámy naposled včera, ale nekrmí ho už delší dobu.

Nejlepší odpověď
briketka10

zkus koupit dětský sunar a tím ho nakrm,
ale musíš ho také udržovat v teple a čistit
mu zadeček, tak jak ho olizuje jeho máma..
stačí pouze vlažná vloda a toal. ubrousky
neparfémované, takových koťátek jsem už
měla a přežily všechny zkus ho krmit každé
2 hodiny..
zdroj:
http://kocky-online.cz/jpor­tal/komentar.phtml?op=vi­ew&parent=34374&id=3­14&cid=36955

Doplňuji:
koťátko může být i slabé, nebo nemocné
a to každá kočičí máma pozná, proto ho
třeba odmítá a nakonec bude i tvá snaha
marná může mít v sobě červíky aj. to jsem
též u jednoho malého nalezenečka viděla
byla jsem nucena dát mu poslední injekci :(

Další odpovědi
petra15

Neplet se jí do toho prosímte…Kocicí zákony jsou jiné, nez nase…:D
Doplňuji:
Nebo si snad myslís, ze jsi jakozto clovek chytrejsí , a ona ho musí zase prijmout?
Je to jak ríká briketka – kocicí máma to vycítí, zda je to kote „zivotaneschopné“ a nechce ho…

Drap

Pokud ho nepřijme tak můžeš zkusit umělou stravu. Šance na přežití je však velice malá. Je divné, že včera mu bez problémů dávala.

kadli

Souhlasim z Drapem taki bych dal umelou stravu a nevzal ho nekdo nahodou do naruče to muze bít duvod proc ho odmítá.

anonym

Kočičí matky zpravidla patří mezi ty nejlepší a často se ujmou i cizích mláďat jiného druhu.
Za několik desetiletí chovatelské praxe mám takovou zkušenost, že zvířecí matka instinktivně pozná, že určitý potomek není v pořádku a odmítá ho. Říká se tomu přírodní výběr.
Dříve jsem podnikala různé snahy o záchranu, ale po zkušenostech už to nechávám na přírodě. Všechna „zachráněná“ mláďata vykazovala v dospělosti (pokud se umělý odchov vůbec zdařil) nějaké vady. Buďto měla zdravotní problém nebo povahový.
Doplňuji:
https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?v=59849­4266860281&set=vb­.151597838216595&ty­pe=2&theater

petra15

Ö_Ö…ö_ö

petra15

Kemily
prece kdyz „najdes“ v lese nejaké opustené zvírátko(mládátko) nebo sovicku na zemi,– nemá se jich dotýkat, nebo se je snazit „zachranovat“…nebot jejich máma je tam má schované a prichází k ním zpátky…Musís ted myslet jako kocka:D