Avatar uživatele
Kemily

Zavržené kotě, AKUTNÍ!!!

Kočka porodila 4 koťata, ale jedno z nich odmítá kojit… Ještě včera ho k sobě pustila, ale teď už ho odstrkuje stranou uplně. Mohu tomu nějak zabránít? Jak?
Doplňuji:
Každopádně děkuji za každou odpověď. Snad si s ním nějak poradím :)
Drap: Myslela jsem to tak, že jsem kotě viděla u své mámy naposled včera, ale nekrmí ho už delší dobu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, petra15 před 3659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

zkus koupit dětský sunar a tím ho nakrm,
ale musíš ho také udržovat v teple a čistit
mu zadeček, tak jak ho olizuje jeho máma..
stačí pouze vlažná vloda a toal. ubrousky
neparfémované, takových koťátek jsem už
měla a přežily všechny zkus ho krmit každé
2 hodiny..
zdroj:
http://kocky-online.cz/jpor­tal/komentar.phtml?op=vi­ew&parent=34374&id=3­14&cid=36955

Doplňuji:
koťátko může být i slabé, nebo nemocné
a to každá kočičí máma pozná, proto ho
třeba odmítá a nakonec bude i tvá snaha
marná může mít v sobě červíky aj. to jsem
též u jednoho malého nalezenečka viděla
byla jsem nucena dát mu poslední injekci :(

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petra15

Neplet se jí do toho prosímte…Kocicí zákony jsou jiné, nez nase…:D
Doplňuji:
Nebo si snad myslís, ze jsi jakozto clovek chytrejsí , a ona ho musí zase prijmout?
Je to jak ríká briketka – kocicí máma to vycítí, zda je to kote „zivotaneschopné“ a nechce ho…

Upravil/a: petra15

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud ho nepřijme tak můžeš zkusit umělou stravu. Šance na přežití je však velice malá. Je divné, že včera mu bez problémů dávala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kadli

Souhlasim z Drapem taki bych dal umelou stravu a nevzal ho nekdo nahodou do naruče to muze bít duvod proc ho odmítá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kočičí matky zpravidla patří mezi ty nejlepší a často se ujmou i cizích mláďat jiného druhu.
Za několik desetiletí chovatelské praxe mám takovou zkušenost, že zvířecí matka instinktivně pozná, že určitý potomek není v pořádku a odmítá ho. Říká se tomu přírodní výběr.
Dříve jsem podnikala různé snahy o záchranu, ale po zkušenostech už to nechávám na přírodě. Všechna „zachráněná“ mláďata vykazovala v dospělosti (pokud se umělý odchov vůbec zdařil) nějaké vady. Buďto měla zdravotní problém nebo povahový.
Doplňuji:
https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?v=59849­4266860281&set=vb­.151597838216595&ty­pe=2&theater

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petra15

Ö_Ö…ö_ö

před 3659 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

Kemily
prece kdyz „najdes“ v lese nejaké opustené zvírátko(mládátko) nebo sovicku na zemi,– nemá se jich dotýkat, nebo se je snazit „zachranovat“…nebot jejich máma je tam má schované a prichází k ním zpátky…Musís ted myslet jako kocka:D

před 3659 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata