Gestas

Zaviní více autonehod střízliví, nebo opilí řidiči?

Nejlepší odpověď
ivzez

Střízliví. Většina řidičů je rozumných,
neřídí pod vlivem alkoholu, léků nebo jiných drog.

Další odpovědi
Kepler

Např. v roce 2013 bylo evidováno 4 686 nehod zaviněných pod vlivem alkoholu (tj. 6,1% z celkového počtu). Tak to tak vypadá, že střízlivý a zodpovědný magor za volantem jasně vede. http://www.ibe­sip.cz/cz/sta­tistiky/statis­tiky-nehodovosti-v-ceske-republice/dopravni-nehodovost-v-roce-2013/alkohol-leky-a-narkotika

quentos

To neznáš?
„17 % všech automobilových nehod je způsobeno opilými řidiči. To ale svědčí o tom, že 83 % všech automobilových nehod zapříčiní řidiči střízliví. Kdy už konečně ta střízlivá hovada zmizí z našich silnic?“

dubraro

Střízliví.
Množství nehod způsobených řidiči pod vlivem alkoholu je mnohem menší, než by se podle propagandy zdálo. Například za 1. pololetí loňského roku bylo z celkem 49608 nehod zaviněno 1863 pod vlivem alkoholu a 116 pod vlivem drog. Pro zajímavost: 5699 nehod bylo zapříčiněno zvěří.

Zdroj: https://www.cspsd­.cz/storage/fi­les/nehody_po­loleti_2017.pdf