Avatar uživatele
hanny 2

Zavedli byste opět povinnou vojnu?

Doplňuji:
Ale jako výchova by to chlapečkům neuškodilo,neeeee?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, dudu, GM, Dmitrij, tom004, SajmonModer před 4800 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

ne nezavedla

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Najradšej by som celosvetovo zrušila vojnu, zbrane, terorizmus, násilie.
Ale, žiaľ, skutočná realita je iná. Ešte stále sú situácie, kedy Matka musí dať synovi zbraň: „Choď“.
Okrem toho vojenská služba robila chlapov, naučili sa disciplíne, rozvahe, dostali fyzickú kondíciu. Potom to neboli také „bábovky“ ako dnešná mládež, sediaca len za počítačmi, v kine a bare.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Přesně tak hanny, neuškodilo, dnes jsou ti kluci leniví až to bolí! :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Zde asi velmi záleží na úhlu pohledu. Někdo může argumentovat, že povinná vojna /zejména v posledních letech její platnosti/ byla svým způsobem trapná šaškárna. Ale, když vidím dnešní generace mladých mužů co do jejich názorů, schopnosti přežívat v kolektivu a extremních podmínkách, pak mne trochu tzv. mrazí v zádech.
Stále totiž platí, v případě vyhlášení válečného stavu, povinný nástup většiny mužské populace /tuším až do 60-ti let jejich věku/ k plnění všeobecné branné povinnosti a obraně státu. Nedej Bože, aby se tato „nepřipravená telátka“ někdy musela postavit léta cvičeným nepřátelským jednotkám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Dobrý den. Já bych ji určitě zavedl. Možná to byli ztracené dva roky,ani o tom přesvědčen nejsem,ale naprosto bezpečně se poznalo,co je kdo zač. A o tom,že se každý kluk naučí jiné samostatnosti,než je ta,kterou měl doma,netřeba mluvit. Ale myslím opravdu tu dvouletou, a ne všechny novodobé náhražky. Tolerance,res­pekt,slušnost,se­beovládání a i trochu toho strachu,by dnešním klukům zažít rozhodně neuškodilo. A byli jsme taky určitě stejní rebelové,a taky jsme „rostli pro šibenici“ a končilo to slovy „jen počkej až půjdeš na vojnu“. A já myslím,že ta vojna fungovala. Alespoň u většiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já nejsem také pro zavedení vojenské služby,nikdy jsem nechápala ani tu šikanu,která leckdy tu službu provázela,je zajímavé poslouchat chlapy,kteří byli na vojně,většinou vzpomínají v dobrém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
slevin

vojna byla super.takovou srandu,jako byla s klukama jsem uz nikdy nezazil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek