Evo

Zavazadlo v autobuse

Vystupuji z busu a řidič mi otvírá zavazadlový prostor abych si vzal zavazadlo ale zjistil sem že tam moje zavazadlo není nikdo si ho vzal.Samozřejmě se neví kdo to byl. Měl sem tam věškeré doklady oblečení a fotoaparát.Chci se zeptat jestli mám nějaké právo na odškodnění od autobusové společnosti oni přeci ručí po dobu mé jízdy za mé zavazadlo nebo ne?

Nejlepší odpověď
tom004

Podle mne,ne.A nechat si na takovém místě osobní věci,a cennosti,je..... bez komentáře.

http://www.ze­ny.cz/magazin/fi­nance/jsou-v-kufru-autobusu-vase-zavazadla-v-bezpeci-.aspx

Další odpovědi
anonym

Provozovatel zodpovídá za odložené věci na místě k tomu určeném. (Toto je doslovná citace).
Čili i tady, stejně jako v šatnách a v restauraci na věšácích. Pro tyto účely má příslušné pojištění. Osobně mi zcizili bundu v restauraci na věšáku. Proplatili mi prokázanou cenu, ale kdybych ji měl na židli, na níž jsem seděl, už by se to nevztahovalo.
P.S. Pokud je někde cedulka, že za odložené věci se neručí, pak je neplatná a nezákonná.
Ale selký rozum by mne měl nakopnout, abych si v zavazadlech nenechával doklady, peníze, cennosti apod.

Alesh

Ano, dle přepravního řádu samozřejmě za toto zavazadlo ručí. Něco jiného je, pokud je cestujícímu dovoleno mít zavazadlo během cesty u sebe, ale pokud řidič vyžadoval uložení do přepravního prostoru, na což má právo, pak za něj ručí a na odškodné vzniká samozřejmě právo.

Berušinka

Tak to bych se asi posra*a, kdyby se mi to stalo.
Jen je mi divné, že si to zavazadlo vzal někdo cizí – to tam nechal ten svůj kufr?
Já bych to nahlásila snad všude, kde to jde.

Drap

Samozřejmě, mělo by to tak být. Ovšem musíte počítat s tím, žwe přepravní společnost se bude bránit a vymýšlet různé triky.

hanulka11

to je dost ošementná situace, já tedy bych doklady a fotoaparát apod. věci z ruky nedala , je dobré pro podruhé mít příruční malé zavaz.
těžko se zjistí kdo tašku vzal,

sama bych ráda věděla jak se to vyřeší!!!!!!