Putin

Zavařili si to Rusové, když začali útoky proti IS?

Samozřejmě mám na mysli teroristické útoky, které chystá IS na RF a kterým již bylo zabráněno (Moskva), či které se již uskutečnili (Ruská ambasáda před pár hodinami). Počítalo s tím Rusko? Myslíte, že kdyby přestali útočit na IS vyhnuli by se dalším pokusům o atentát? Za názory a reakce díky!

Nejlepší odpověď
gecco

Rusko si lavně „zavařilo“ jinak a jinde…
😉
Pokud svou pozici politicky a ekonomicky ´ustojí´*), bude mít dobré postavení pro vyjednávání o Ukrajině (a potažmo pobaltských republikách – nenamlouvejme si, že anexí části UA ruská snaha o expanzi skončila).
Pokud ne – a ještě se destabilizuje ruská vnitropolitická situace – budiž nám svatý Lenin nápomocen…
___
*) ekonomicky v pr… (Asad ´pomoc´ taky nezaplatí), vnitropoliticky v rozkladu (mnohé ´části´ mají separatistické ´choutky´), na mezinárodní politické scéně taky bez podpory (ňákej Zeman to nespasí) – jak to bylo s tím kolosem na hliněných nohou??

Další odpovědi
Bezvliv

Určitě s tím počítali. Ale oni taky neútočí proti IS, ale proti povstalcům, kteří bojují s režimem, který je nyní v Sýrii. A atentátům se nevyhnou, jelikož mají pod sebou mnoho muslimských území, které se chtějí osamostatnit.

magorvkleci

Ano, zavařili si to. Ale i kdyby nezačali útok proti IS a tzv. umírněné opozici, která IS kryje a nepřímo i přímo podporuje, teroristickým útokům by se nevyhnuli. Nikdo se jim totiž nevyhne, je to kdo s koho.

Matejsek

nemyslím si, někdo by měl ty IS vystřílet ať to je rusko nebo amerika…