závada zpátečky

na voze Škoda octávia 1,9 TDI nejde zpátečka – svítí kontrolka , prosím sdělte mi možný důvod závady Děkuji

Odpovědi
lemra@lina

Nejde zpátečka zařadit? Pak budete mít K.O. synchrony nebo cokoliv v převodovce.
Nesvítí-li světlo, tak to může být vadou spínače , či žárovkou.

dejv.s

Uplně nerozumím otázce. První varianta je že nelze zařadit rychlost. To by bylo zlé, převodovka KO. Jde zařadit s vypnutým motorem??? Sinchrony KO (součást převodovky) obě varianty nákladné!!! Druhá varianta nejde spátečka lze pochopit jako že nesvítí světlo spátečky a svítí oranžová kontrolka diagnostiky. Pak to může být čidlo spátečky. Taková malá potvůrka na převodovce ke které jsou připojeny dva kabely. Pokud je špatný kontakt na čidle dává signál řídící jednotce a ta dá signal řidiči o chybe v elektronice. To jsou náklady okolo 500 kč. Hezký den Dejv