Suri saša

Jak najít zatoulaná koťata?

Dobrý den, moc bych uvítala odezvu:)
Před několika měsíci se k nám přitoulala kočka, byla zraněná a malinká (nejspíš ještě kotě), uzdravili jsme ji, ale samozřejmě se ji od nás nechtělo. Ale my jsme ji nechtěli, sousedi mají kocoura a samozřejmě nekastrovaného, později se ji u sousedů v krabici narodilo 5 koťat (divím se, že to zvládla – pokud byla ještě sama kotě), jedno do rána nepřežilo. Sousedi jim dali deku, mamce jídlo, ale za malinký čas, když už začala tak nějako se kývající chůzí pohybovat, všechna zmizela, poté se objevila 2 a pak jen jedno a teď asi týden žádné:(( Obešli jsme sousedy, ale nikdo neví a nemá doma ani jedno, Pozoruji ji, ale nic nikde se nic neozývá a většinu času se zdržuje u našeho baráku. Myslíte, že mohla sama odejít nebo že si je někdo schovala? Jak poznám, že je ještě krmí vlastním mlékem? Děkuji moc předem za odpověď:)

Nejlepší odpověď
Aura

Kočka si je mohla sama přenést na bezpečnější místo. Anebo je mohli zviklidovat jiní kocouři nebo kuny. Kocouři by je ale je pravděpodobně zakousli a nechali na místě, za to kuny by si je odnesly do hnízda.
Pokud už chodila. tak se mohla sama někam doplazit, ale je nepravděpodobné, že by to bylo daleko a že by si je kočka nehlídala.
Ovšem pokud je kočka sama jen odrostlým kotětem, tak by se o ně možná ani nepostarala, kolikrát se stane, že taková kočka – kotě nemá správně donosená mláďata, nemusí mít mléko a proztatím vyvinuté mateřské pudy a o koťata nedbá, nekrmí, nehlídá, nedává jim teplo. I nám se to stalo. Když kočka nemá ještě ani rok a už má koťata, pak moc dlouho ty mladé nevydrží.

Další odpovědi
elkon

Od koček dál, přenášejí na člověka toxoplasmozu (nevratné poškození očí). Znám takto poškozené ve svém okolí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Aura

elkon,
Nechápu proč zde trávíte tolik času. Snad jsem od vás neviděla jedinou kloudnou odpověď, která by byla někomu něčím nápomocná. Nic proti, protože co mně je do toho, ale proč trávit tolik času na poradním webu, který je zaměřený na kladení otázek a především poskytování odpovědí, když vy vlastně neodpovídáte ? Je vidět, že odpovídat seriózně rozhodně nechcete.