Miroslavst

Zatmění slunce jak to pozorovat?

Zítra tedy 4.1.2011 má být zatmění slunce. vím že má být od osmi, ale nikdo neříkal jestli ráno nebo večer.
Nevíte kdy to má být?
Jak to pozorovat-poradíte?

Nejlepší odpověď
panenka

zde v odkaze se vše dovíš

Zdroj: http://www.as­tro.cz/rady/u­kazy/zatmeni/slun­ce/2011/prubeh

Další odpovědi
BEAES

Zatmění začíná v 8,15h. a končí v 10,45h.DOPOLEDNE!
Pozorovat ho můžeš přes svářečské sklo, speciální brýle a film do fotoaparátu, který je maximálně osvícený a následně vyvolaný. při pohledu na rozsvícenou žárovku musíš vidět pouze rozžhavené vlákno, nic víc!

Zdroj: MF Dnes

poa.li

Funguje i stará počítačová disketa zbavená plastového obalu – jenom ten kotouček..

dagry

Tož teda nevím jak kde, ale u nás v Jeseníkách asi zatmění nebylo, protože od 10.00 do 11.30 h jsem byla se psem venku na loukách a žádné zatmění jsem nezpozorovala. Byl a ještě je nádherný sluneční den a sluníčko jasně svítilo po celou dobu co jsem byla venku.