annas

Zatímco utopie líčí, jak to v budoucností vypadat nebude, historie ukazuje, jak to nevypadalo v minulosti. Bývá to tak?

Autorem slov je Jiří Suchý. Připomněla jsem si, že dne 1. října 2021 se jmenovaný dožil vysokého věku. Myslím si, že je známý, takže jeho profesi nemusím připomínat.

Zdroj: https://citaty­.net/autori/ji­ri-suchy/

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/mrako­drapy-zem%c4%9bkoule-zem%c4%9b-sv%c4%9bt-1805227/

Nejlepší odpověď
led

Ak pozriem niektoré príspevky na tejto stránke, dávam autorovi citátu za pravdu.

Další odpovědi
Drap

Bývá to tak. Dopídit se k tomu, jak to vypadalo v minulosti je dosti obtížné. Historická fakta jsou sice doložena, ale je třeba s uvědomit, že historii píší vždy vítězové, takže skutečnost bývá zkreslena , nebo mírně posunuta. Lze si toho všimnout i na těchto stránkách. Obzvláště mladí uživatelé netuší jak to zde třeba u nás bylo před 40 léty a argumentují s mnoha skutečnostmi, o kterých pamětníci ví, že to bylo troch jinak. Co potom historie stará několik století?