Avatar uživatele
quentos

Zasviněné baterky – co s nimi?

Jde o baterie vel. AA do kapesního přehrávače. Zasviněnost nebrání provozu, nicméně mě otravuje, jak po čemsi lepí na dotek. Předpokládám, že nesmějí přijít do styku s vlhkostí, takže nějaké otírání vlhkým hadříkem zřejmě nepřipadá v úvahu. Mám tedy na výběr jen mezi vyhozením a smířením se s jejich zasviněností? Dík

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, briketka10, anonym, marci1, anonym, anonym před 3947 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Pokud z baterií mokvá obsah = elektrolyt, jsou poškozené a stejně Vám dlouho nevydrží. Mají porušený plášť a jen riskujete poškození přehrávače (při zatečení). Vyhoďte je (resp. vraťte k likvidaci) a kupte si nové.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Odpoveď byla označena jako užitečná

Předpokládám, že se jedná o AA AKU ( nabíjecí baterie).
Pokud jsou opravdu netěsné ( a nejsou staré desítky let) tak je to následkem nabíjení velkým proudem !!!, tedy nevhodnou nabíječkou. Určitě jsou po ukončení nabíjení horké !!
Pokud to tak je, tak se vám to dříve nebo později může stát i s novými AKU.
Doplňuji:
Pokud jde o omývání baterií tak bez obav !!! Zejména u typu AA, AAA či podobných. Tyto baterie jsou hermeticky uzavřené a jejich netěsnost se poruší když následkem velkého nabíjecího proudu začne náplň baterie „vařit a plynovat“. Baterie se nafouknou nebo někde povolí zalisovaný spoj . Baterie mohou i vybuchnou a zranit.

Upravil/a: mosoj

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit


Avatar uživatele
pl4toon

Souhlasím s Pájo, nenapadá mě důvod, proč nechávat poškozené a „zasviněné“ baterie dál v zařízení. Prostě je vyhodit, prostor pro baterie vyčistit a dát nové.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek