Avatar uživatele
izie999

Zásuvky v cizině

Nevíte jak je to s zásuvkami v cizině, např.ve Velké Británii, Austrálii atd., jsou stejné nebo jiné než tady u nás? Když bych si chtěla vzít na dovolenou něco do zásuvky mohu to tam připojit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4858 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Doporučujem
http://zasuvky­.hw.cz/
objaví sa mapa sveta, kliknete na štát a dostanete informácie

Hanulka, máte rýchlejšie prstíky 🙂
Doplňuji:
Terryle,
som rada, že nie som sama, kto „hackuje“ zahraničné zásuvky 🙂

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

také mám adaptér pro jistotu, ten všude uvezete,
zde k nahlédnutí toto

http://zasuvky­.hw.cz/index2­.php

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Řádově za stovku, či dvě se dá pořídit adaptér /vřele doporučuji/, který umožní zapojení našich spotřebičů do většiny zásuvek v bližší i vzdálenější cizině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Jen bych dodala, že v civilizovanejch zemích jsou na Evropany s divnejma zásuvkama stavění a místní adaptér jim rádi prodají, i když pravda, dráž než u nás. Spolíhají na to, že když si nutně potřebujete nabít mobil, tak na nějakou libru nehledíte :o)

Co se ale týče cest do Británie nebo do Irska (mám to ozkoušeno z Irska, ale myslím, že to v Británii funguje stejně), tak pokud máte nabíječku/přístroj s úzkou zástrčkou (jen 2 hroty a úzký konec, ne kulatý s 2 hroty a dírkou), dá se to oblafnout. Ony tamní zásuvky mají o jednu dírku víc, která je jakoby zajišťovací – pokud je prázdná, neotevřou se ty dvě, které potřebujete vy na váš spotřebič. Takže stačí do té třetí zajišťovací díry něco strčit – kamarádi v Irsku používali úzkou rukojeť malé lžičky, já tam dávala malou sponu na vlasy, tu jak se jedním koncem otevírá a vypadá jako žralok :) Ničemu to nevadilo, ta dírka není pod proudem. A jakmile se odjistila, dal se do horních dvou dírek strčit náš přístroj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek