izie999

Zásuvky v cizině

Nevíte jak je to s zásuvkami v cizině, např.ve Velké Británii, Austrálii atd., jsou stejné nebo jiné než tady u nás? Když bych si chtěla vzít na dovolenou něco do zásuvky mohu to tam připojit?

Nejlepší odpověď
led

Doporučujem
http://zasuvky­.hw.cz/
objaví sa mapa sveta, kliknete na štát a dostanete informácie

Hanulka, máte rýchlejšie prstíky 🙂
Doplňuji:
Terryle,
som rada, že nie som sama, kto „hackuje“ zahraničné zásuvky 🙂

Další odpovědi
hanulka11

také mám adaptér pro jistotu, ten všude uvezete,
zde k nahlédnutí toto

http://zasuvky­.hw.cz/index2­.php

dudu

Řádově za stovku, či dvě se dá pořídit adaptér /vřele doporučuji/, který umožní zapojení našich spotřebičů do většiny zásuvek v bližší i vzdálenější cizině.

Terryle

Jen bych dodala, že v civilizovanejch zemích jsou na Evropany s divnejma zásuvkama stavění a místní adaptér jim rádi prodají, i když pravda, dráž než u nás. Spolíhají na to, že když si nutně potřebujete nabít mobil, tak na nějakou libru nehledíte :o)

Co se ale týče cest do Británie nebo do Irska (mám to ozkoušeno z Irska, ale myslím, že to v Británii funguje stejně), tak pokud máte nabíječku/přístroj s úzkou zástrčkou (jen 2 hroty a úzký konec, ne kulatý s 2 hroty a dírkou), dá se to oblafnout. Ony tamní zásuvky mají o jednu dírku víc, která je jakoby zajišťovací – pokud je prázdná, neotevřou se ty dvě, které potřebujete vy na váš spotřebič. Takže stačí do té třetí zajišťovací díry něco strčit – kamarádi v Irsku používali úzkou rukojeť malé lžičky, já tam dávala malou sponu na vlasy, tu jak se jedním koncem otevírá a vypadá jako žralok :) Ničemu to nevadilo, ta dírka není pod proudem. A jakmile se odjistila, dal se do horních dvou dírek strčit náš přístroj.