bolak

Zásuvka s automatickým vypínačem a rozbočka v rozbočce

Potřebuju poradit pod jakým názvem na internetu hledat takové ty zásuvky, kde se dá nastavit aby se mi po nějaké době sami vypnuly. Pokud nahodíte i nějaký odkaz, tím líp.

A ještě se chci zeptat jak je to s rozbočkama, když například do jedné zásuvky připojím rozbočku, do té rozbočky další rozbočku a do ní další rozbočku. Bude to fungovat? Nebude to vyhazovat pojistky když všechny spotřebiče co mám teď spuštěné budou vlastně připojené do jediné zásuvky?

Nejlepší odpověď
baghira

  1. spínací hodiny

http://www.elektro-paloucek.cz/e­lektromaterial/spi­naci-hodiny/spinaci-hodiny-digitalni-do-zasuvky-dt03-p-3223

  1. v zásadě bys neměl v součtu překročit celkový příkon (10A = 2400W, dejme tomu)

Zdroj: http://www.elektro-paloucek.cz/e­lektromaterial/spi­naci-hodiny/spinaci-hodiny-digitalni-do-zasuvky-dt03-p-3223

Další odpovědi
tom004

Tady je na výběr.
http://eu.ask­.com/web?l=dis&o=15508&q­src=2869&q=za­suvky%20s%20ca­sovym%20spina­cem

Zásuvky jsou 230V/16A,jištění obvykle 10–16A.Takže na jednu zásuvku můžeš připojit spotřebiče s celkovým příkonem do cca 3,5kW,při jističi 16A.
Používat rozbočku do daší rozbočky je nasmysl.Při vyšším odběru,se zvyšuje,vlivem přechodových odporů, nebezpečí požáru.Lepší je použít koupenou prodlužovačku,s ví­ce zásuvkami.

elektrikář

Vaše řešení není praktické pozor nebezpečí přetížení prodlužovaček,kon­taktů a požár. Technické řešení je že časové spínače namontujete přímo k pojistkám do rozváděče. Jedtlivé zásuvkové obvody se budou zapínat tam.Jsou časové spinače které se zapojují přímo do zásuvky je to vhodné pouze pro malá světla, počítač a televizi.Poraďte se z elektrikářem, nebo ve velkoobchodu. Ps pozor na věci od Větnamců.Nejsou 100 procentně bezpečné.