mrblackwell

Zástavní právo v katastru nemovitosti na směnku.

Je možnost když si půjčím peníze na směnku vložit na tomto základě zástavní právo v katastru nemovitosti na nemovitost na kterou si tímto způsobem půjčil ?
Snad jsem to zformuloval nějak srozumitejně,předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Fidel

Myslím si, že lze směnku krýt zástavním právem. Ale v příadě, že jste dlužník to není pro vás moc výhodné… Musí ovšem vzniknout zástavní smlouva jako podklad pro zápis do KN