bolak

Zastaví se páternoster, když tam člověk zapomene hlavu, nebo ho ani nehne a pojede dál hlava nehlava?

Víte co myslim > http://www.you­tube.com/watch?v=ltQqOm­SKYGI jestli to má nějakou pojistku…

Nejlepší odpověď
annas

Vkládala jsem otázku, jak vznkilo slov páternoster.

http://www.od­povedi.cz/repor­t/add?topicTy­pe=answer&ques­tionUrl=vite-co-znamena-slovo-paternoster&to­picId=86490

V odkazu je vysvětlený princip fungování.
V případě nebezpečí zastavíte výtah stisknutím ovládače označeném STOP umístěného za sklem na sloupu mezi nástupišti. Zneužití ovládače STOP je zakázáno.

http://fyzmatik­.pise.cz/26340-paternoster.html

Doplňuji:
" Hrozivě vypadající nehoda se odehrála kolem 10. hodiny v březnu 2012 dopoledne na radnici Prahy 1. V místním páternosteru se při výstupu zaklínila devadesátileté ženě noha v mezeře mezi kabinou a stěnou šachty. Než se výtah podařilo vypnout, ženu vytáhl vzhůru tak, že zůstala viset hlavou dolů.

Žena visela dlouhé minuty až do chvíle, než dorazili hasiči, kteří ji z páternosteru vystříhali."

Zdroj: http://praha.id­nes.cz/staren­ku-zachytil-na-radnici-paternoster-zustala-viset-hlavou-dolu-1gl-/praha-zpravy.aspx?c=A120307­_132205_praha-zpravy_ab

Další odpovědi
Fyzik

U nás na strojárně v Brně, když se hne se stropní lištou, páternoster se zastaví. Dá se taky zastavit tlačítkem u nástupu.

honza19hk

Pokud je dobře seřízený měl by se zastavit pokud narazíš čímkoli na takovou tu desku v šachtě. V úrovni stropu mezi podlažími je namontovaná deska-zpravidla dřevěná,na ni jsou umístěné koncáky a pokud se ji dotkneš tak se nadzvedne a výtah se zastaví.Je to právě z toho důvodu aby ti to neurazilo hlavu.

isteron

A môžete sa modliť aj po latinsky : Pater noster, otče náš …

annas

Ad bolak. To je šílená představa. Jezdila jsem tím monstrem na KNV v Ostrravě. Sama ne, to jsem šla raději pěšky. Ale ten výtah pořád jede, když zmeškáš, musíš dál. Když je výš nad zemí, nesmíš vystupovat. Nedovedu si představit, když bys měl nohy venku a hlavu uvnitř, zda bych stihl zmáčknout knoflík.

bolak

No oni tam právě hodně často jezděj důchodci o holích, protože po schodech chodit nemůžou, a ty brknou a může se stát cokoliv. Mě spíš zajímá, jestli je tam nějaká fotobuňka, paprsek kterej vede přesně v místě vchodu do výtahu, vertikálně zezhora dolu, kterej v případě že by byl přerušnej (něco by bylo v místě „mezi“) ve chvíli kdy by výtah mizel z patra, tak jestli se páternoster automaticky zastaví…

A nemusí člověk ani blbě šlápnout, ono stačí když se mu zatočí hlava, omdlí a blbě spadne.

annas

Ještě jsem něco našla. . Stará babička visela hlavou dolů, až někdo výtah vypnul.

bolak

Takže tam asi žádná pojistka nebude…

A ono noha není jako hlava, tam tlutší a pevnější kost, a taky nic moc nehrozí.