Zastáváte názor, že větší/vyšší/mo­hutnější neznamená silnější?

Odpovědi
Kepler

Ne , je to blbost. Postavil se malý a chytrý David Goliáši a jaký obr byl? Dostal prakem rovnou mezi oči a šel k zemi.

Kelt

Větší, vyšší, mohutnější – tedy rozměrově větší výška, hmotnost, případě obvod hrudi a pod. Ale v případě boje je rozhodující mrštnost, předpovídání soupeřovy reakce a pod. A že to neplatí je možné se přesvědčit v mnoha filmech a psaných příbězích. Např uvedený David a Goliáš, Princezna Nevěsta – (zdolal obra), a například filmy USA nebo čínské bojové filmy, Dobyvatelé ztracené archy – Scéna kdy Indiana Jones přemůže německého zápasníka, Čest – Van Dame zdolá mohutnějšího soupeře a pod. Hlavní je nepodlehnout strachu.

ivzez

Ano.
Zastávám názor, že větší/vyšší/mo­hutnější (často) neznamená silnější.

(Nemusí tomu tak být vždy.)

Dochy

Ano.
Často mohutnější znamená i silnější, ale není to pravidlo. Bacha, daná slova mají různé významy a v některých případech mohou být synonymy.
U Keplera nechápu to „Ne“ když bych podle zbytku řekl, že s námi souhlasí 😉