Zastali by jste se člověka?!

Seděl jsem v čekárně ordinace ortopéda Mudr. Krumpla v Pacově.S mnoha dalšími tam byla babička jako věchýtek,odhadem 90 let a stěžovala si na úporné bolesti kýčle.Sestra se ji zeptala,zda je objednaná,ale babička ji řekla že nikoliv,proto že ty bolesti ji nastaly v noci.Mezi otevřenými dveřmi se z ordinace ozval hlas lékaře,že bez ji objednání nepřijme a že má práci nad hlavu.Na sestře bylo vidět,že je z rozhodnutí lékaře šokovaná,ale musela plnit své povinosti.Jeden z pacientů proto babičce nabídl,že ji odveze do Pelhřimova na ortopedickou ambulanci.Jak to dopadlo už ale nevím.Ale co vím,je to,že naše slavné zdravotnictví není o pomoci v bolestech,ale o penězích a je mi s toho nějak divně.
Doplňuji:
Apropó.Já byl objednaný na osmou hodinu,ale na řadu jsem přišel v půl dvanácté.

Nejlepší odpověď
hanulka11

U nás je to samé – proto jsem změnila lékaře- musíte se objednat předem …,ale co když je vám špatně do rána ? To doktor neřeší – zajeďte si odpoledne na pohotovost. Tak jsem řekla, že je to postavené na hlavu, když on ordinuje na co já budu čekat do odpoledne a platit pohotovost. Jsou to sposťáci a pořád mají málo.

Promiňte rozzlobilo mě to.
Ten přístup – berou nás jako kus a ne jako člověka.

Další odpovědi
Deli

Naše zdravotnictví je ostuda.
Můj otec je teď už přes 2 týdny v nemocnici, absolvoval 3 operace, je vysílený, vyhublý…
Při druhé operaci mu řekli, že půjde zítra a od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit. Klasika. Ovšem ten den se nic nedělo, čekal, ani se nenapil… Až odpoledne po 15.h přišla jeho manželka, zaběhla za doktorem a řekli jí: Ona nějak nevyšla krev, tak až zítra.
Ale že by to sdělili otci a nechali ho jíst a pít, to je nenapadlo!!!
Ze zdravotnictví mi je špatně. Bohužel.

Mám ale i lepší zkušenost: Na jaře jsem měla úraz s rukou, s dítětem v kočárku a s nefunkční rukou jsem tedy šla k ortopedovi. Hlídání jsem neměla… Vyčekala jsem si tam 3 hodiny – no, bylo toho dost, ale budiž, měl tam opravdu plno. Lidi mi s malou pomáhali. Při třetí kontrole čekáme už asi hodinu v čekárně, najednou malá (do té doby bez problému) začala plakat a vzápětí pozvracela sebe, mne (od brýlí až po boty) a půl čekárny. Vyběhla sestřička mi pomoci a uklidit to, umyla jsem sebe i malou, co to u umyvadla šlo a říkám jí, že přijdu jindy. Doktor mě ale (tak jak jsem byla poblinkaná) vzal hned, vyšetřil mne, ještě povzbudil, já skoro brečela.
Na dalších kontrolách mě pak vzal hned, jak mne zahlídl v čekárně. (Vždy jsem tam byla samozřejmě s dítětem. To je jaksi chyba systému, že si otec nemůže vzít OČR, aby pohlídal dítě, když matka musí k lékaři – může, ale vlastně nemůže, že? To by zaměstnavatel asi neskousl…)
Snad se pak doktor trochu poučil a bere rychleji i jiné maminky …

fcoop

Ono je to o lidech a systému.Objevné,že?
Nezájem o druhé,téměř nulový soucit,empatie je pro spoustu lidí cizí slovo.
Moje doktorka – takový stadardní výrobek,je to podobné,jako jezdit s ojetým autem na technickou kontrolu.
Má takovou specialitu,která mě docela dráždí – některé,zřejmě VIPácké pacouše si pouští zadním vchodem,takže sedím v čekárně jako trubka a čas plyne..... Asi si myslí,že to dělá fikaně a lidé jsou kreténi,kteří to nepoznají.
Nebo je jí to putna.

Drap

Bohužel, obdobný pocit už mám delší dobu.

anonym

Stydět by se měl pan Krumpl.Titul vynechávám.

lexx

doktoři jsou bílá mafie, držej spolu basu a mají jediný životní cíl: vysávat peníze ze systému a stále málo, málo ! hledí si akorát pacientů a případů odkud kouká vetší výdělek. zbytečná vyšetření, fingované nemocenské, drahé zahraniční léky a dohazování kšeftů známým lékárníkům. To je jejich styl. Výsledek ? VZP před bankrotem.