Againovec

Máme se zasnoubit, i když s tím mí rodiče nesouhlasí?

Dnes jsem se ptal rodičů od přítelkyně, zda mě podpoří v tom, když budu jejich dceru žádat o ruku. S přítelkyní jsme se domluvili, že už bychom do toho šli, s tím, že vzhledem k studiu se nebudeme řídit pravidlem do roka a do dne. No, rodiče řekli, že na to máme ještě čas. K tomu její mamka přítelkyní vykecala, že jsem se ptal. Její rodiče nás i mě pomlouvali a snažili se nám přerušit kontakt. Společně s přítelkyní jsme museli být i od sebe, protože já žiju v Česku a ona na Slovensku. Dost jsme toho přešli a už víme, že spolu dost věcí zvládneme. Mně je 19 a přítelkyní 18, společně jsme spolu 3 roky. Jakmile dokončím školu, což je letos, tak se chceme k sobě nastěhovat. A myslím si, že by bylo fajn být alespoň zasnoubeni. Oba víme, že zásnuby nejsou žádný závazek a můžeme se bez jakéhokoliv problémů rozejít. Myslíte si, že je na zásnuby ještě čas, anebo, když oba víme že už to chceme, tak se máme normálně zasnoubit bez ohledu na rodiče přítelkyně? Děkuji

Nejlepší odpověď
elkon

Zásnuby jsou dnes už zbytečnost. Stačí až budete chtít svatbu uskutečnit, zajít v nějakém předstihu na Obecní úřad a svatbu domluvit. Je to hlavně vaše věc, ne rodičů. Ale pokud studujete, tak to klidně zatím odložte.

Další odpovědi
da ny

Vaše „bylo by fajn, být alespoň zasnoubeni“, považuji s Vaší „filozofií“ za zbytečné gesto. Pracujte na svém dalším vzdělávání, ať jste schopen jednou zajistit svoji rodinu.
Dopřejte totéž současné partnerce :)

Kepler

Jste oba plnoletí? Pak vám rodiče nemají právo do toho kecat. A proč trváte na zasnoubení? To už je přežitek. Vemte se, až na to budou vhodné podmínky. Kdykoliv.

Hlada

Zásnuby jsou v dnešní době zastaralé gesto. Když spolu vydržíte do doby, až budete soběstační, můžete spolu bydlet bez zásnub a požehnání rodičů. Maminka a režisér ale mají vždycky pravdu. Rodiče určitě vědí, proč jsou proti. Jejich námitky neber na lehkou váhu.

nyjono

Jak to myslíš. že jste spolu 3 roky, když bydlíte každý jinde a od sebe docela daleko?
Podle mně byte, až dokončíš školu, spolu mohli bydlet a když to bude klapat, můžete se zasnoubit a pak i vzít.
Takto mi to připadá celkem prázdné gesto.

aliendrone

Ne. K ČEMU je to dobré? Zbytečné vyhazování peněz, šteři si je na něco rozumného NEBO na nějakou pitomost, třeba svatbu. ;) :D :D

NoFear

Jestli si ji chceš vzít, vem si ji a dál to neřeš. Ani rodiče.

Mc Merkurion

… neradili ti v minulé otázce, že se raději nemáš ptát ??? … tak čemu se vlastně divíš, chcete studovat, živit vás budou rodiče, takže holt: koho chleba jíš, toho … však víš

Wedder

Určitě by bylo na místě ještě počkat. Není kam spěchat. Vyzkoušejte společné bydlení, společnou péči o domácnost (ideálně s nějakým mazlíčkem). Když to bude klapat, jděte do toho.

Tady je pár zajímavých odkazů, co by se vám mohlo hodit:
https://www.svat­bona.cz/ideal­ni-vek-na-svatbu/
https://www.svat­bona.cz/svatba-cecha-na-slovensku/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.