Avatar uživatele
Mirdas

Zasloužili by si zdravotníci rentu?

Například za 20.letou službu u lůžka, nebo na záchrance.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3037 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Proč jenom zdravotníci? To jiní nepracují?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zdravotníci rentu dostávají, stejně jako všichni ostatní ve formě důchodu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

určitě víc než bývalí lampasáci, kteří sloužili za komanče. kdo byl na vojně, tak ví moc dobře, jak převážně plnili svěřené úkoly a s čím v ruce 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kura

Popravdě nechápu ani rentu policistů a vojáků, tak ještě zdravotníky do toho ? A pak hasiči a pak úředníci a havíři by taky chtěli mít k důchodu 20 tisíc rentu a pak tesaři a pak zedníci a pak strojaři a pak všichni ? A kdo to má platit ?
Dnešní voják (můj známý) odchází do civilu po 35 letech „služby“. Má 53 let, odchází od vojáků s měsíční rentou 22 tisíc kč čistého a bude ji pobírat do smrti ! A já se ptám : ZA CO ? Za 12 let půjde do důchodu a k těm 22 litrům dostane dalších 18 litrů důchod, to se to pak žije důchodcům ze státní správy co ?
Rentu policistů a vojáků prostě nechápu.
Pokud dává rentu soukromá firma je to její problém, ale ze státních peněz ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Ne. měli možnost si nastřádát si za aktivního života, když peníze z rozpočtu nás všech prohýřili na chlastu a děvkách ať chcípnou hlady, žádná škoda jich.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Kura – rentu u policajtů a vojáků (mimochodem, mají na ni nárok i hasiči) já naprosto chápu – oni totiž nepracují v zaměstnaneckém poměru (podle Zákoníku práce), ale v poměru služebním…
A druhá věc, renta není doživotní, ale jen dodůchodová (jo, je pravdou, že pokud by výše renty byla vyšší, než vypočtená výše důchodu, bude důchod do výše renty navýšen)…
😉

před 3037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kura

A co na tom chápeš ? Jestli je v poměru zaměstnaneckém nebo služebním je mi jedno, bere výplatu a ne malou a když si odkroutí roky, tak bude dostávat prachy za co ? Co je na tom pochopitelného ???

před 3036 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

lexx, kolik už máš nastřádáno, aby si nechcípl hlady.

před 3037 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek