autacek

Zaslouží si to dnešní generace důchodců?

Po válce jejich rodiče hlasovali pro komunisty, prožrali majetky zlých kapitalistů, včetně živnostníků, pak si tu žili v blahobytu a když již bylo vše projezeno, režim padl. Továrny si rozebrali bývalí komunisté a eštébáci co v tom uměli chodit, drobným živnostníkům, resp. jejich potomkům, nebylo moc co vracet, no a dnes tato generace dnes již důchodců, vzhlíží na současného šéfa vlády jako na spásu, co jim dala k důchodu navíc 900 a jízdné za pusu. No a jelikož jich je 1/3 národa, jsou další generace nuceny vyžrat si to v budoucnu, až ti dnešní tady nebudou. Hnusné, ale pravdivé?

Nejlepší odpověď
ten který je

Budoucí generace se bude potýkat s něčím úplně jiným.Kolik ti je ty rozumbrado?Moji prarodiče komunisty nikdy nevolili.Další plivanec do tváře seniorům od novodobého svazáka?

Další odpovědi
dubraro

Dnešní generace důchodců v naprosté většině celý život pracovala, půl života za komunistů, půl života za kapitalismu. Slušný život ve stáří si určitě zaslouží.

elkon

Taky budeš jednou důchodce a nějakej trouba se do tebe bude s*át s nějakými demagogickými kecy.

dudu

V daném případě by mělo platit jedno anglické přísloví, které zní „za hubu přes hubu“. O provedení této exekuce požádej svoje prarodiče. A nyní k věci: kolik jsi již odvedl nebo odvádíš na sociální pojištění z něhož je, resp bude financován důchod Tvých rodičů? Máš naspořeno na „stará kolena“. Kolik potomků se bude podílet na zabezpečení tvého důstojného stáří nebo se spolehneš na solidaritu?

mosoj

Po válce většina hlasovala pro komunisty protože neznala nic jiného, než hnusnou bídu z kapitalistické 1. republiky umocněnou válkou. V té byla taková demokracie, že se střílelo s posvěcením vlády i do stávkujících dělníků ( Duchcov). O blahobytu mluvit nebudu, ale žilo se bezpečněji a radostněji. Dále bych ti doporučil poučit se jak se financuje průběžně důchod!!!! Nikdo nic nikomu neprožral ( co se týká důchodů).Současnost se týká současnosti. Dnešních nemakačenků, zlodějů, a podvodníků. Víš kolik podnikatelů platí zaměstnancům pouze minimální mzdu? nebo přímo na ruku? Odvody jsou proto malé nebo žádné, za to konta podnikatelů tloustnou. No těm je potom putna jaký budou mít důchod. Taková je pravda.
Teď ale nevím jestli jsi to schopen pochopit.

quizzi

V prvních poválečných volbách komunisté získali 40 %. Takže 60 % voličů je nevolilo. Po vyhraných volbách pak sliby dané před volbami nedodrželi. V žádném případě se nežilo v blahobytu.
V 80. letech však již byla jiná situace. Před rokem 1989 neexistoval žádný dluh, každý měl kde bydlet. Žádní bezdomovci neexistovali a pod mostem nikdo spát nemusel. Nebudu vyprávět, že vše bylo v pořádku. Ale dnes je toho v nepořádku mnohem více a buzerací na obyčejného člověka je dnes mnohem více, než ke konci 80. let minulého století. Navíc stát vydává mnoho nařízení a zákonů, ale není schopen zabezpečit jejich dodržování. A to máme policistů mnohem více, než bylo v celé ČSSR před rokem 1989.

Ametyst

Hlavne si nezaslouží to, ze pomoc Africe má přednost.

Mc Merkurion

… jaký si to uděláš, takový to máš …

zjentek

Až na pár výjimek je výše důchodů v této vlasti hospodářského rozkvětu DOSTATEČNÝM TRESTEM všem nynějším i budoucím prohnaným důchodcům.

Kryšpín

Nejsem příznivec důchodců ani pamětník jiného ismu, ovšem pokud se podívám do historie co zde předváděli někteří učedníci v politice / hlavně někteří členové modrého a růžového ptactva / od hedvábného sametu, kdy řádíla neviditelná ruka trhu, kutalo se bez řádných zákonů a provedla se na zlodějny tma. Profesor Švejnar to okomentoval, hoši hoši vůbec nerozumíte ekonomice tohle špatně dopadne. Po 28 letech dodal, pokud by nebylo divoké privatizace rozhazování ale řádných zákonů mohl být stát bez dluhů a platy jako v západní Evropě.

autacek

@mosoj Málem jsem ti dal palec, ale pak jsi to začal celé plantat. Ujasni si, co je to průběžné financování a pak co je to spoření si na důchod. Reálně se po dnešní generaci mladých chce, aby vyživovala průběžně jak dnešní důchodce, tak se zajistila na stáří sama, protože na ně už reálně dle propočtů nic nezbude, jen státní dluhy. Nebo je tomu snad jinak?

mosoj

Zatím se nic nechce. To co se zavedlo se zase zrušilo.- Přesto penzijní spoření existuje, tak jako stavební spoření. Spoříš? Nicméně, dříve vznikaly v důchodovém rozpočtu ještě přebytky. Zamysli na tím proč nyní nevznikají!!!