BarbaraL.

Zaslouží si amnestii?

Dobrý, mám dotaz. Mám kamaráda ve vězení, ozbrojené loupežné přepadení, dostal 6,5let. Dva roky už má za sebou, má taky jakoukoliv možnost, že se jej amnestie bude týkat? Jinak nevim zda se bere třeba ohled na to,že je prvotrestanec a vše je uhrazeno. Děkuji moc za odpověd.

Nejlepší odpověď
Drap

Tak to máš smůlu. Pěkně si to odsedí a dobře mu tak.

Další odpovědi
sio

není. Amnestie se netýka násilných trestných činů, a to loupežné přepadení je.

briketka10

http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/amnestie-z-1-1-2013-vyklad

BANAN93

Když by třeba někdo přepadl vaší holku s nožem – přál by ste si aby dostal amnestii – jestli že se dobře chová tak by měl mít možnost zažádat o polovinu (záleží na okolnostech útoku)

pusinka50

Ozbrojené loupežné přepadení?? A už by chtěl domů?? Zvopáknout si to přepadení někde jinde?? Proboha kde to jsme???!!

BarbaraL.

šlo o přepadení pár heren a to „ozbrojeno“… byla použitá maketa.

iceT

Maketa nemaketa,přepadený nerozezná falešnou zbraň od makety a k tomu se při soudu taky nahlíží.Pro souzeného to není polehčující okolnost,že má dětskou hračku.

iceT

Maketa nemaketa,přepadený nerozezná falešnou zbraň od makety a k tomu se při soudu taky nahlíží.Pro souzeného to není polehčující okolnost,že má dětskou hračku.