cookieM

Zasekla se mi klika – dveře nejdou zavřít, ten zobáček je zaseknutý uvnitř. Co dělat?

Dveře jsme nedávno barvili, ovšem po barvení klika normálně fungovala. Ovšem je možné, že se trochu barvy dostalo dovnitř a zobáček se zaseknul.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zavolat šikovného souseda, pokud není k dispozici, tak volat zámečníka.

Pokud jste natírali, může to být zalepené barvou. Zámek jde vymontovat, rozebrat a vyčistit. Je to jednoduché, zvládla bych to i já.

Další odpovědi
anonym

Příčin může být více,střelka,pru­žinka.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=moONwhRAM­Cc
Je to možné,že je tam zbytek barvy,zámek demontujte,vy­čistěte.
Napište pak do diskuse,jestli se to povedlo.

mosoj

Jak se zasekne zobáček, je to na mašli.
Vyměň celý zámek, stejně na to dojde.

JájsemRaibek

Praskla pružina uvnitř zámku, pokud nemáš stejný zámek jako náhradní díl, abys pružinu použila, vyměnit za nový. Dveře jsou zavřít, ale nedrží zavřené. Půjdou zamknout, ale raději, pokud je to možné, bych je nezavíral, aby střelka – ten zobáček, nezapadl do zárubně a pak by nešly ani otevřít.

Dochy

Pokud zůstala střelka uvnitř, je to ta lepší varianta. Stačí koupit nový zámek (cca 130kč?) a vyměnit.
Máme v domě zámky cca z roku 85 a ty jsou docela šílené, střelky se jim lámou a zpravidla zůstanou napůl ve futrech. U některých dveří se mi povedlo tu střelku zatlačit a dveře otevřít, ale některé dveře jsem nakonec vyrazil a pak je musel lepit…

cookieM

Myslíte, že je to pružinou? Mně se zdá, že se tam dostal nános barvy a proto se tam zobáček zasekl – vůbec s ním nejde hnout.

Dochy

v tom případě rozebrat a vyčistit… Pokud se nepodaří, tak koupit nový zámek.