Avatar uživatele
cookieM

Zasekla se mi klika – dveře nejdou zavřít, ten zobáček je zaseknutý uvnitř. Co dělat?

Dveře jsme nedávno barvili, ovšem po barvení klika normálně fungovala. Ovšem je možné, že se trochu barvy dostalo dovnitř a zobáček se zaseknul.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3063 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Zavolat šikovného souseda, pokud není k dispozici, tak volat zámečníka.

Pokud jste natírali, může to být zalepené barvou. Zámek jde vymontovat, rozebrat a vyčistit. Je to jednoduché, zvládla bych to i já.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Příčin může být více,střelka,pru­žinka.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=moONwhRAM­Cc
Je to možné,že je tam zbytek barvy,zámek demontujte,vy­čistěte.
Napište pak do diskuse,jestli se to povedlo.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jak se zasekne zobáček, je to na mašli.
Vyměň celý zámek, stejně na to dojde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Praskla pružina uvnitř zámku, pokud nemáš stejný zámek jako náhradní díl, abys pružinu použila, vyměnit za nový. Dveře jsou zavřít, ale nedrží zavřené. Půjdou zamknout, ale raději, pokud je to možné, bych je nezavíral, aby střelka – ten zobáček, nezapadl do zárubně a pak by nešly ani otevřít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud zůstala střelka uvnitř, je to ta lepší varianta. Stačí koupit nový zámek (cca 130kč?) a vyměnit.
Máme v domě zámky cca z roku 85 a ty jsou docela šílené, střelky se jim lámou a zpravidla zůstanou napůl ve futrech. U některých dveří se mi povedlo tu střelku zatlačit a dveře otevřít, ale některé dveře jsem nakonec vyrazil a pak je musel lepit…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cookieM

Myslíte, že je to pružinou? Mně se zdá, že se tam dostal nános barvy a proto se tam zobáček zasekl – vůbec s ním nejde hnout.

před 3063 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

v tom případě rozebrat a vyčistit… Pokud se nepodaří, tak koupit nový zámek.

před 3062 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek