Avatar uživatele
Voko

Zase se vás potřebuji na něco zeptat?

Jak někdo ví tak jsem už žádala o pomoc. Tak ale vás žádám znova jak mi už někdo odpověděl na moji první otázku popřemýšlela jsem a chtěla bych se vás zeptat téměř nato samé ale, je to opravdu něco jiného. Jeto taky o psovi.

Je mi 13 a chtěla bych psa párkrát jsem už přemýšlela zda si ho koupit nebo adoptovat. většinou jsem přemýšlela o té adopci ale stále bych nějaké ty tisíce potřebovala. Nevíte jak si vydělat prosím aspoň nějaké návrhy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Legálně nemáš šanci…
Leda sběrem (papír…) a nebo ´pomocí´ lidem v okolí (netuším, kde bydlíš atd…).
Ale – pes stojí tisíce (nebo i desetitíce) korun ročně – kde budeš brát na ´provoz´??? – krmení, veterinář, daň, cvičák…
___
Spíše se zkus domluvit

  • s někým v okolí na společné péči o jeho psa (venčení,cvičení), třeba starší nebo nemocní lidé by tvou pomoc uvítali
  • v ´místním´ útulku na pomáhání s provozem (venčení, úklid…) – taky budou rádi

___
A uvědom si ještě jednu věc – pořízení si psa není jenom ´mazlení´ je to i zodpovědnost a starost na několik let (10–20) – a ty zanedlouho půjdeš na SŠ, pak na VŠ – a co bude se psem???
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Voko Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

Jak jsem ti už psal, ve 13 si nemůžeš nijak tisíce vydělat. Na toho psa potřebuješ stabilní příjem, když ti ho rodiče nechtějí koupit, tak ho asi nechtějí ani živit.
Kup si třeba křečka a zjistíš, že i to je práce a něco to stojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek