Avatar uživatele
štamgast

Zase něco nechápu-může mi to někdo vysvětlit?

http://www.ka­raman.cz/files/ma­gicka-koule.swf
No schválně-vyjde vám to?
Doplňuji:
Já to zkoušel nejmíň desetkrát a furt to odpovídá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 4094 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Tak si to vem popřadě. Nejmenší dvojmístné číslo je 10. Součet cifer je jedna, 10–1 = 9. Další dvojciferné číslo je 11. 11–2 = 9. Dále 13, 13–4 = 4 atd. až do 19. Další je dvacítka, takže 20–2 = 18, 21–3 = 18 atd., z toho vidíš že těch výsledků je jen pár a opakují se vždy pro deset za sebou jdoucích čísel. Výsledek první je tedy 9, druhý výsledek je 18, třetí 27… není to tak náhodou malá násobilka devíti? ;) Nakouknutím do obrazce zjistíš, že čísla malé násobilky devíti mají vždy stejný symbol a ten se taky objeví po kliknutí na „kouli.“ (Alesh udělal výpočetní chybu, když mu to nefunguje.) Po každém vygenerování této stránky se symboly změní, aby to nebylo nápadné, ale čísla 9, 18, 27, 36, 45…atd až do 81 mají symbol vždy stejný.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

cochee má pravdu, nejdříve jsem na to koukal jak trubka, pak jsem si ale všimnul, že se symboly pokaždé změní a začal jsem počítat. Vždy vychází násobky 9.
V podstatě jsou na tomto principu všechny sčítací a odčítací kouzla, kde si máte myslet jakékoliv číslo, je to jen matematika.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

chvíli mi to fungovalo, pak už ne 🙂
Doplňuji:
Neudělal jsem chybu, já pak už jen zkoušel čísla bez jakéhokoli počítání, čili ani není divný, že mi to přestalo vycházet 🙂

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Tzv. devítkovou zkoušku výpočtů jsme dělali v hodinách počtů na základní škole. Fungovala už tehdy (v minulém století), dneska je pro některé málem osmým divem světa.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek