Jake

Zase Matika :/

Standa si složil 7 shodných útvarů, každý slepený z 8 stejných šedých krychličeko hraně 1 cm tak jako na obrázku.
Potom všechny ponořil do bílé barvy a následně každý z útvaru rozebral na původních 8 dílů, které tak měly některé stěny šedé a jiné bílé. Přidal k nim ještě 8 nových krychliček, jež byly stejné jako ostatní, akorát celé bílé. Ze všech kostek dohromady poskládal jednu velkou krychli a snažil se přitom, aby co největší část povrchu vzniklé krychle byla šedá.
Kolik cm2povrchu bude jistě bílých?
Nápověda. Nejdřív zjistěte, kolik kterých krychliček má Standa před vlastním skládáním k dispozici.

Doplňuji:
kostka
http://www.za­ci.estranky.cz/clan­ky/matematika/sou­tezni-ukol-mo---priklad-cislo-2.html

Odpovědi
Alesh

Pěkný úkol, až budu mít chvilku, tak si ho zkusím vyřešit. Ty už to máš vyřešené? 😉

Vašek123

když to nevypočítaš, tak proč se přihlašuješ na matematickou olympiádu???
Doplňuji:
Tak to jo

lefpe

Protože nám to dal učitel jako povinný na známky ale tenhle nevím

Vašek123

tak to jo