Katusa

Zaschlá bylinka v květináči

Měla jsem rozmarýn v květináčku u okna, asi ofoukl a umřel, lístky jsou suché. Mohu zashlé lístky odrolit a používat jako koření, nebo je naškodu, že uschly přirozenou cestou?děkuji…

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj. Je to sice originální způsob sušení, ale pokud není bylinka napadena třeba plísní, tak by to vadit nemělo. Jestli bude jako koření použitelná, vyzkoušej nejdříve v malém množství.

Další odpovědi
beer

Pokud vypadají jako koupený sušený rozmarýn a voní, klidně je použij!

anonym

Není to z dotazu jasné, ale bylinky by měly být pořád v teple :) Ale pokud se tohle stane, a stalo se to i mě v začátcích, tak to vůbec nevadí, pokud je bylinka na pohled zdravá, je možno ji použít ;)