Rosta Kolmix

Opravdu musím mít zásady ochrany osobních údajů (GDPR) na svých webových stránkách?

Vytvářím a spravuji asi sedmero webových stránek a dnes se mi ozval nějaký právník, že MUSÍM mít na jednom z webů (farní stránky) Zásady ochrany osobních údajů (GDPR) a dokonce i takovéto otravné okno, co se zobrazuje na různých webech, že návštěvník jakože souhlasí s používáním cookies (mezi náma – nechápu, proč by někdo neměl s cookies souhlasit, nic citlivého se v nich neuchovává, jen uživatelská nastavení pro „zpříjemnění“ práce při příštích návštěvách).
Tuší někdo z Vás, zda je nějaká taková „povinnost“ někde (v nějaké vyhlášce či zákoně) opravdu závazně stanovena? Rozhodně bych nerad prznil své weby (nejspíš by tedy zůstalo jen u toho jednoho zmíněného) nějakými zbytečně obtěžujícími fičurami…

Odpovědi
Funna

tady to najdeš…https://­academy.solid­pixels.cz/blog/jak-pripravit-web-na-gdpr

CentraG

V zákoně ne, jde o evropský zákon.
Dohodli se na tom europoslanci, pokud dojde k porušení ochrany dat, hrozí pokuta až do výše 10 milionů korun nebo určité procento z tržeb (pro firmy). Zákon je platný dle článku 10 v České republice přímo a v každé evropské zemi.

Emulicek03

Nevím kde přesně, ale je to určeno zákonem, ale zas na druhé straně neslyšel bych ještě, že by nějaký měly eshop nebo něco dostal za to nejaky penale.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Osobně si myslím, že pokud tam někde uvedeš něco ve smyslu, že web používá cookies jen pro nezbytné důvody, nedochází ke ztotožnění lidí ani k předávání informací třetím stranám tak bys měl být za vodou. Samozřejmě ber to jen jako myšlenku, konkrétní provedení budeš muset „zkonzultovat“ s tím předpisem.

Podle mně něco jako GDPR bylo potřeba, ale teď z toho udělali hon na čarodějnice. Kolikrát se prokliknu na nějakou stránku, kde potřebuju informaci obsaženou tam na dvou řádcích a vyskočí na mně zaškrtávací formulář na dvě strany ☹