suaeda

Záruční lhůta

Nevím, zda se již někdo nezmiňoval o nové zákonné úpravě týkající se záruční doby. Záruční doba zůstane sice od příštího roku stejně dlouhá 2 roky, ale jsou tam zásadní změny. Např. závadu u reklamovaného výrobku do 6 měsíců musí zjistit prodejce. Ale od 7 až do 24 měsíce musí spotřebitel prodejci sám dokázat, že jde o skrytou neopravitelnou vadu. Po doloženém prokázání vady nám prodejce může zboží vzít k reklamaci. Novinek je tam více. Moc se mi to nezdá. Co na tuto novou zákonou úpravu o záruce zboží říkáte?

Nejlepší odpověď
anonym

Už tě předběhl huxa, stačilo juknout o pár dní zpátky – viz odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-se-bude-rusit-dvourocni-zaruka