brickclay

Záruční doba u Textilu?

Chci prodávat v kamenném obchodě textli(zboží), ale nevim jak to je se zárukou? Zákaznik si ode mě neco koupí, pak přijde že zboží je vadné. Je povinnost dávat nejakou zaruční lhůtu(2 roky) nebo to neni povinné a zakaznika můžu odmítnou, že má smůlu.
Doplňuji:
Rozumim dva roky asi mate pravdu.
Ale co takový prodejci jako vietnamci, sekáče nebo trhovci s textilem u nich mě nikdy záruka neprošla jak je to možné??

Nejlepší odpověď
hanny 2

Vy žádnou záruční lhůtu neurčujete,je to dáno zákonem – 2roky.

Další odpovědi
hanulka11

Na každé zboží je záruka na to je řád

Michal Kole

Na zboží na míru je záruka tuším jen půl roku a zákonodárci to chtějí změnit

Zdroj: http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/nakupy/cla­nek.phtml?id=69­1921

anonym

S tímhle přístupem budete mít zákazníků habakuk,už předem vyřizovat reklamace v jejich neprospěch.Kde budete mít prodejnu,abych se ji vyhnula?Pro Michala ode dneška je zákon už 2 roky i na zboží,které jste zmínil.