hippeace

Zaručená rada jak se zbavit Ask Toolbar?

A rada pro vás ode mne! Proz KMPlayer je s ním spolčen!
při instalaci KMPlayer se mi bez mého vědomí do Mozilly Firefox (dále MF) nainstaloval i Ask Toolbar samozřejmě vše se obrátilo na Ask vyhledávača, domovská stránka … a tak se prám něco zaručeného jak se tohohle hrzného otravného hmyzu zbavit?
Pro „chytré“ už vím že nefunguje: Ovládací panely-přidat a odebrat programy, tvrdé smáznutí přímo z filesu, smazání MF, spravce doplnků MF ;) budu vdecna za kazdou dalsi radu :)

Nejlepší odpověď
Bedy

Nejlepší je na to vzít Hijackthis, tím fixnout jeho služby a pak to vzít AdwCleanerem, který to kompleně bezpečně smaže. Takto to dělám už x let, vždy to jde a je to BEZPEČNÉ.
Ty odinstalátory jako Revo apod. jsou mnohdy agresivní a na tvrdo to mazat z disku taky není zrovna moc bezpečné. Též to nemusí vždy fungovat.

Takže Vás požádám o výpis z Hijackthisu.
Hijackthis stáhnete z http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Ten nahrajte na leteckaposta.cz nebo na jiné úložiště (uloz. to, edisk.cz apod.) a odkaz mi pošlete vnitřní poštou, eventuelně ho sem vložte jako doplnění otázky.
Dál nic nedělejte, vyčkejte na mé pokyny.

Další odpovědi
uccello

Nejlepší nástroj je AdwCleaner, který odebere veškerý pochybný lišty včetně Asku, Delty atd. a prohlížeč uvede do původního stavu. Vyzkoušeno, potvrzeno.
Doplňuji:
Žádná instalace, jen stáhneš, spustíš a jedním kliknutím pročistíš. Jednoduché.

honza19hk

pokud nejde odinstalovat přes ovládací panely,pak musí mít soubor přímo v místě uložení kterým se to dá smazat.Pokud ne, je to doplněk firefoxu,takže si nejdřív stáhni nový firefox,starý odinstaluj i se všemi doplňky a uloženými nastaveními a nainstaluj ten nový.
Pokud to nezabere bude to asi na částečné naformátování disku,předtím ale vytvoř zálohy,krom internetového prohlížeče a jeho doplňků.Pak musíš ale stejně nainstalovat nový prohlížeč v tvém případě asi mozilu.Vhodné je si ji stáhnout a vypálit na CD nebo stáhnout na flešku,z ní to pak nainstaluješ.
Nezapomeń že pokud smažeš prohlížeč dřív než si seženeš z netu jiný,nebudeš mít pak možnost si ho na daném kompu stáhnout.

Hlada

Do odkazu jsem dal návod. Nejsem si ale jistý, jestli v tomto stádiu ještě pomůže.
Další z možností je popsaná tady:
http://www.ma­xiorel.cz/jak-odstranit-toolbar-pomuze-novy-avast-bez-instalace
Pro odinstalaci bych raději použil Revo Uninstaller.

Zdroj: http://www.anti-spyware-101.com/cz/od­stranit-ask-toolbar

Braník

Jak píše Hlada,použij Revo Uninstaller,při instalování jakéhokoliv programu neodškrtávej jen další a další a pečlivě se dívej co budeš příště instalovat a ne jen klikat a čekat až se ti do pc natáhne veteš,jako jsou různé toolbary
https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=as­k+toolbar+odin­stalace

cochee

Při instalaci KMP jsi nedával pozor: volba, zda instalovat nebo neinstalovat Ask, tam je.

Bedy

Řada instalátorů to má tak vyčůrané, že se instalátor na chvilinku zasekne a běžný uživatel myší znovu klikne na Další (Next), protože si myslí, že třeba na to špatně kliknul.
Setkávám se s tím často i třeba u programu aTube Catcher.