PatricieA

Zaříznout slepici, která snáší zlatá vejce – co to znamená?

Nejlepší odpověď
gecco

Připravit se o bezpracný (nebo málopracný) zdroj příjmů – tato formulace se používá, byl-li důvod malicherný či hloupý…

Další odpovědi
Alesh

Na to snad není tak těžké přijít, ne? Budeš mít doma slepice a jedna z nich bude snášet vejce ze zlata. No a ty ji podřízneš na polívku i bez ohledu na tu její výjimečnou schopnost.

ivzez

Připravit se o dobrý zdroj příjmu
(nemusí být bezpracný nebo s málem práce).

anonym

Znamená to,že budeš pak baštit zlatou polívku s pěknýma mastnýma okama na hladině.