fortin

ZÁŘIVKA: 10 z 10ti startérů rozsvěcuje zářivku po dobu

2–5 sec. a šíleně přitom bliká jako v Las Vegas. Je nějaký způsob jak rozsvítit zářivku aby neblikala?

Nejlepší odpověď
led

ak má žiarivka tmavý pás na konci trubice – vumeniť trubicu, ak nemá vymeniť štartér. Nejlepšie je použiť bezštartérové teleso s elektronikou. Je stabilnejšie

Další odpovědi
GangstaHelper

U zářivky se startérem je to normální, jinak to udělat nejde … 5ešením je nepoužívat tento druh zářivek…

standa

Mám přiblblou radu, ale lepší mě nenapadla 🙂

Zkuste vyměnit zářivku.

Odrodlo

všechny odpovědi jsou v podstatě správné a jejích realizace může přinést úspěch ale také nemusí a proč.Důvod blikání zářivky bývá zpravidla dvojí,únk-pokles tlaku náplněv trubici, vyskytuje se málo kdy,vřeší výměna trubice, pokud navyřeší tak je možmý druhý důvod a to je vadná tlumivka(mezi­zavitový zkrat,špatný kontakt atd.)což má za následek že vtrubici nelze ‚zapálit‘ výboj dostatečně silný aby rtuť jenž je náplni trubice se odpařila a tím nastartovala v trubici procesy jenž způsobují že trubice svítí.Takže chyba může být i v tlumivce.Od­borníci prominou zjednodšuení vysvětlení pro laiky.