Avatar uživatele
Registrovaný

Zapomněl jsem v roce 2007 zaplatit složenku na paušál a teď po mě chtějí 20 000. Firma kterou neznám a nemá

starý dluch

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

A otázka zní ?

Pokud byste se ptal například "Co mám dělat s výzvou té ´neznámé´ firmy, která po vás chce 20.000 Kč?", tak doporučuji následující:

1. Vzpomeňte si o jakou firmu se jednalo, které jste zapomněl zaplatit paušál.

2. Dostavte se do této firmy a uhraďte dluh.

3. Vyžádejte si informace, jak firma naložila s vaším dluhem..., zda dluh předala k ´nějakému´ vymáhání

4. Snažte se z firmy dostat doklad o tom, že ji už nic nedlužíte a nebo pokud něco dlužíte (např. úroky z prodlení) tak, aby vám firma vydala písemný doklad CO a KOLIK ji ještě dlužíte.

5. Pokud se bude jednat o rozumnou částku, kterou firma dodatečně vyčíslí jako ´příslušenství´k dluhu, tak ji na místě uhraďte. V opačném případě vyčkejte na oficiální výzvu této firmy, které jste dlužil.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Na podobnou otázkuz jsem odpovídal takto: (třeba to pmůže i Vám)
Po 3 letech nelze dluh vymáhat.Tříletá lhůta začíná běžet ode dne splatnosti pohledávky.Upomínky a výzvy k zaplacení, tuto lhůtu nepřerušují ani neprodlužují.Nedoplatky za pojištění se promlčují po 5 letech. Nesolidní firmy urgují různé nedoplatky (skupují pohledávky) i po více jak 3 letech,zkouší kdo podlehne a zaplatí.K soudnímu sporu se neodhodlají, jelikož si jsou vědomy toho, že vymáhají pohledávku po 3 letech po její splatnosti(promlčenou). Pokud jste takovou výzvu k uhradě dostal(a), nemusíte činit buď nic nebo vymahatele upozornit, že se jedná o promlčenou pohledávku nebo podat u soudu "odpor",pokud pohledávku začal již vymáhat exekutor.Případ by se pak projednal soudně. Pokud toto učinítě,tak firma svoji akci přeruší,o předem prohraný soudní spor nemá zájem.Pokud jste si svého dluhu vědom,nic vám nebrání uhradit jej i po 3 letech po jeho splatnosti. Tady záleží na charakteru a čestnosti dlužníka.
Ještě dodávám. Pokud došlo k vymáhání natolik, že by hrozila exekuce nesmí zůstat domnělý dlužník nečinný a musí podat u příslušného soudu (dle svého bydliště) ODPOR. Podaný odpor ruší zahájené vymáhací úkony a případ se bude projednávat soudní cestou. Exekutora nezajímá, že vymáhá částku po lhůtě splatnosti, dělá to,co na něm požaduje zadavatel.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2009
Zlatý standa 1251
Zlatý ivzez 800
Zlatý mosoj 670
Zlatý gecco 534
Zlatý led 505
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 419
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.