Josif

Zapojení jednoho USB 3.0 do dvou USB 2.0

Je to asi blbost, ale napadlo mě, jestli je nějaký adaptér, který má na jedné straně jako vstup jeden USB 3.0 a na výstupu dva USB 2.0. Aby se přenosová rychlost například připojeného disku s USB 3.0 dala lépe využít i u starého počítače s USB 2.0.

Nejlepší odpověď
gecco

Máš pravdu – je to blbost…
😉
Takový disk by musel obsahovat dva řadiče pro řízení toku dat – a pak by mohl mít každý řadič samostatné připojení na USB sběrnici (při připojení jen jednoho by druhý řadič ´spal´).
Prostě jen rozbočit dráty z USB 3 na Yx USB 2 nelze, počítač by neuměl s dvojící portů na jednom zařízení komunikovat…