Zapoctovy list

v prosinci 2002 jsem odesla z pracovniho uradu pracovat do zahranici kde jsem dodnes.zustal tam ale muj zapoctovy list a kdyz jsem se po nem loni pidila bylo mi sdeleno,ze archiv uchovava dokumenty jen 5 let.takze je ztracen.muzu se dovedet od vas,kde ho hledat??dekuji

Odpovědi
standa

Tak to vám odpověděli nesprávně… a zrovna od Pracovního úřadu, coby bývalého zaměstnavatele, byste mohla očekávat kvalifikovanější odpověď, že ? 🙂

Rozhodně TRVEJTE na vydání opisu zápočtového listu, vstřícně navrhněte, že jste připravena zaplatit i předepsanou částku za tento administrativní úkon, ale že na vydání dokumentu z vašeho osobního spisu jednoznačně trváte neboť skartační lhůty pro tento typ ´personálních´ dokladů jsou přinejmenším 10 let. Do písemné výzvy zároveň uveďte, že pokud nebude vaší žádosti vyhověno do 30 dní, obrátíte se na nadřízený orgán, kterým je Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Trošku optimisticky si myslím, že se váš zápočtový list do těch 30 dní najde 🙂