Započítává se doba v pracovní neschopnosti?

Dobrý den
Pracovní dobu jsem měla sjednanou na dobu určitou od 5.1.09–31.12.09.A od 26.8.09 jsem v pracovní neschopnosti a stále trvá.Mám nárok na podporu a započítává se mě neschopenka kterou mám od začátku roku .?

Odpovědi
standa

Nárok na podporu vám vznikne (teď neřeším vaší nemoc) jen když budete mít splněnu základní podmínku, a to že jste v uplynulých 3 letech, byla alespoň 12 měsíců zaměstnaná, tedy ´důchodově´ pojištěná.

Předpokládejme, že ano.

Podporu pak dostanete až po ukončení pracovní neschopnosti a ´neschopenka´ se vám pro účely podpory v nezaměstnanosti nezapočítává. Výše podpory bude vypočtena z vašeho průměrného výdělku za 3.čtvrtletí r.2009, resp. za období 1.7.-27.8.09.