Avatar uživatele
autacek

„Započítá“ se registrované partnerství za svatbu, nebo se bude muset „sňatek“ opakovat?

Mimochodem, a tenhle znáte?

U lékaře:
pane doktore, tady s manželem se snažíme už dva roky o dítě a stále nemohu otěhotnět.
Doktor se zamyslí a vážným tónem řekne:
Chlapi, no tak, neblbněte.

zdroj:
https://zpravy­.idnes.cz/man­zelstvi-homosexualove-vlada-registrovane-partnerstvi-pax-/domaci.aspx?c=A180622­_105327_domaci_kop&ut­m_source=face­book&utm_medi­um=sharecd&ut­m_campaign=des­ktop

Zajímavá 0 před 2131 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Cesta ke schválení je zaplaťpánbů“ ještě dlouhá
a já doufám, že při rozhodování převáží zdravý rozum.

Partnerství podle mne započíst nepůjde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Co jsem slyšela dnes v rádiu, při schválení sňatku pro homosexuální páry, bude registrované partnerství anulováno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Je zapotřebí počkat jak se zákony vyvinou.

Je tady také vynikající návrh Ministerstva spravedlnosti pokud se občan neb občanka cítí jinak naložena, postačí doporučení lékaře naběhnout na matriku a nechat se změnit na pana Nováka, neb paní Novákovou.

Vůbec si čecháčkové neváží vymoženosti demokracie a lidských práv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

IMHO to záleží na tom, jak to zákon nakonec stanoví.
1/ Může jít cestou rozšíření práv, vyplývajících z RP na úroveň sňatku. Pak by se asi nic opakovat nemuselo.
2/ Pokud řekne, že se uznává stejnopohlavní sňatek, institut RP by tím pravděpodobně zanikl a svatba by se musela opakovat.
3/ Mohlo by ale dojít i k tomu (pokud vím, zatím se tak neuvažuje), že by vedle sebe existoval plnohodnotný sňatek i omezenější avšak snáze ukončitelné RP, bez ohledu na pohlaví partnerů. Mně osobně by se to tak zdálo nejvhodnější.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek