Zaplatit dluh po předchozím majiteli?

Dobrý den koupil jsem pozemek do OV v zahr.kolonii,na základě smlouvy,ve které bylo výslovně uvedeno,že na pozemku neváznou žádné závazky.Po koupi jsem byl za nějaký čas osloven úsekářem,že bývalá majitelka dlužila na poplatcích-členských a do zahr.fondu za posledních 6 let 3600.Odmítl jsem zaplatit s tím ať to vymáhají po bývalé majitelce.3 roky se nic nedělo,teď po třech letech(jako každý rok) jsem byl zaplatit roční poplatek a členský příspěvek a bylo mi řečeno,že se představenstvo usneslo,že přece jen bývalý dluh musím uhradit já....chybí prý v účetnictví ta částka a byl jsem požádán o uhrazení 2116 kč.Opět jsem odmítl s tím,že si o tom zkusím něco zjistit.Proto vás chci poprosit o případné odpovědi.Dodám jen,nikdy jsem nebyl nijak obeslán,v obou případech jsem byl jen tak upomenut-jakoby mimochodem.Děkuji Josef

Nejlepší odpověď

Zlatý

Měla by platit smlouva. Podle ní závazky nejsou, tak vymáhání dluhu za dobu kdy jsi nebyl vlastníkem, by bylo problematické a domnívám se, že po právní stránce neni tvou povinností dluh uhradit.. Je však na zváženou, když částka neni nijak veliká, zda by nebylo v rámci dobrých sousedských vztahů a vycházení s komunitou lépe zaplatit. Já osobně bych asi volil tuto možnost, ale jasně bych jim řekl, nebo raději napsal, že to platím pouze c rámci dobrých vztahů.

Další odpovědi:

Zlatý

Zákon 89/2012 Sb. na to v § 1888 pamatuje:
(2) Přejde-li na nabyvatele při převodu vlastnického práva k věci zapsané ve veřejném seznamu i zapsané zástavní právo nebo jiná jistota váznoucí na věci, má se za to, že přešel i dluh zajištěný jistotou. Po převodu vlastnického práva může zcizitel vyzvat věřitele v písemné formě, aby namísto něho přijal nabyvatele jako nového dlužníka. Neodepře-li věřitel dát k tomu souhlas, platí, že souhlas dal, pokud byl na tento následek ve výzvě výslovně upozorněn.

O překlad do normálního jazyka by se musel postarat někdo povolanější.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2004
Zlatý standa 1251
Zlatý ivzez 798
Zlatý mosoj 670
Zlatý gecco 534
Zlatý led 504
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 419
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.