MonkeyKing

Zaplatila by mi všechno potřebné vysoká škola?

Pokud bych měl dobrý známky a maturoval bych na samý; přihlásil se na nějakou VŠ v cizině (třeba v USA apod.), ale neměl bych na letenku ani na pobyt tam. Zaplatila by mi vše ta VŠ?
Děje se tak někde ve světě?
Co kdyby někdo chtěl studovat někde v exotickém ráji? Jaké jsou univerzity nebo VŠ v Karibiku, Havaj, Polynézie atd. ?
Je pravda že v USA jsou jednoudušší VŠ než v Česku?

Nejlepší odpověď
www

Ano, i to je možné.
Bohužel ale, pouze v případě, že škola si sama vybere žáka (podle jeho znalostí a výsledků), případně ji student musí těmito výsledky oslovit 😉

Další odpovědi
anonym

Pokud budeš pro tu školu ´zajímavý´, tak ti zajistí i letenku, i stipendium, i případně potřebné povolení k pobytu, práci po absolvování…
Pokud ale zajímavý nebudeš, nedá ti nikdo nic.
___
To – zajímavý – ani zdaleka neznamená „samé“ z maturity – spíše by se muselo jednat o nějakou vědeckou činnost, objev, vynález…
___
Obecně není pravda, „že v USA jsou jednoudušší VŠ než v Česku“.

da ny

SAT testy v USA:
http://easyma­gazine.cz/clan­ky/v-usa-nema-nase-maturita-obdoby-aneb-skolstvi-ocima-cechoamericanky
http://www.stu­dujemevusa.cz/jak-najit-tu-pravou-college-i-velikost-skoly/

Nemohu porovnávat studium v ČR a USA, dovolím si maličké porovníní s Kanadou:
na ZŠ a obdobě SŠ často studenti nedosahují takových znalostí/přehledu, jako čeští (porovnání s naším gymnáziem). Na ZŠ byli v Kanadě zhruba o 2 ročníky níže.
Kanaďana učila v 6. třídě česká maminka z učebnic 4. ročníku/před 14 lety/.
Studium na VŠ za velkou louží není zatíženo vyšším množstvím „doplňkovýchi“ předmětů jako v ČR. Věnují se více studiu ve vybraném oboru.
Proto se může jevit studium „tam“, jako jednodušší/snazší.
Každopádně dcera, po ukončení 1. akademického roku na VŠ (SŠ gymnázium) přírodního směru má mnohem větší obecný přehled, znalosti (zeměpis, historie, světová literatura atp.) než její o 3 roky starší kanadská sestřenice studující humanitní obor.