Biebermania

Zapište výrazem: polovina x číslo pětkrát menší než y

číslo o 9 menší než z
součet druhých čísel a,3
druhá mocnina rozdílu čísel x,3

Nejlepší odpověď
Alesh

No, to je ale složitost, dyť to tam máš skoro už napsaný nebo neumíš česky? 🙂

číslo o 9 menší než z … z-9 atd.

součet druhých čísel a,3 … nechybí ti tam slovo „mocnin“? 😉

Další odpovědi
tom004

Ani náhodou. Se školou jsem skončil,a dělat za někoho úkoly se mi nechce.

WeeBear

Když něčemu nerozumíš, tak se koukni do učebnice. Přijde mi ubohé někomu dělat domácí úkoly.

Tenhle server byl určený pro otázky, které člověk opravdu nechápe. Tady stačí OTEVŘÍT UČEBNICI..

Michal Kole

když je něco polovina tak je y/2

pětrát menší je jinými slovy děleno 5

o 3 méně je mínus 3
o 7 víc je plus 7

druhých čísel bych tipoval na mocninu 2

mosoj

Stejný případ. Děkuji za uznání. Hlavně něco neříkejte o kodexu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ach-ta-matika

A tazatelé se ani neumí zeptat, nebo položit srozumitelnou otázku.

greycell

tom004, ale řekl bych, že v sobotu v noci dělají domácí úkoly jen skutečně pilní žáci, no ne