Zápis ze zasedání obecní rady

Je povinnost zveřejnit zápis ze zasedání obecního zastupitelstva? Pokud byla na zasedání projednávána záležitost,která se v zápisu neobjevila,kde je možná „reklamace“?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano zápis ze zasedání zastupitelstva ano. Každé zasedání zastupitelstva je veřejné. Každý má nárok na nahlédnutí i do zápisu. Ze zasedání obecní rady se zápis zveřejňovat nemusí.
Pokud něco chybí v zápise ze zastupitelstva lze podat stížnost na obecní úřad, popřípadě přímo radě či starostovi.Na podanou stížnost by měl OU do 30 dnů odpovědět. Pokud neni stížnost vyřízena, tak alespoň sdělit jak ji bude v budoucnu řešit.

Další odpovědi
venkovan

Na základě zákona na právo o informace, obec musí na základě žádosti dát celý zápis z veřejné schůze. Nesmí vydat pouze některé informace, které jsou zákonem o právu na informace vyjmenované.
Pokud nedá, lze se obrátit na soud. Určitě to obec prohraje – už se tak totiž stalo. Je to asi tak 5 let zpět, kdy v Černošicích u Prahy jedna paní uřad soudně donutila aby informace poskytl.
Když tak doporučuji www.eps.cz a tam někde je určitě nějaký výklad o právu na informace.
odpově´d obec musí dát myslím do 7 nebo 10 dnů. Je to přesně v zákoně , rozhodně je to kratší doba než 30 dnů (to je dle Správního řádu).

anonym

Problém je právě v tom,že se na radě projednávalo coso,co se neobjevilo v zápisu a celé to začíná a končí u starostky.Tak si mohu stěžovat u starostky na starostku?