Jikra

Zápis v rodném listu.

Co bude napsáno v rodném listu v kolonce místo narození když porod proběhme např.v autě na lodi nebo letadle atp.
a navíc např.loď nebo letadlo v mezinárodním prostoru.

Nejlepší odpověď
anonym

V autě, nejbližší obec, loď – mateřský přístav, letadlo – sídlo letecké společnosti.
V případě výhrad matky, lze právně upravit na trvalé bydliště matky, což je v běžném životě také nejběžnější. U auta se někdy uvádí i cílová porodnice, protože porod se považuje za lékařsky ukončený až ošetřením novorozence.

Další odpovědi
iceT

Já mám v rodném listě porodnice KM,ale narodila jsem se fofrem,u babičky doma,protože mamka tenkrát byla u ní na návštěvě…

Drap

V tomto případě je paluba lodi ři letadla je výsostným územím státu, který ji vlastní.Zřejmě bude zapsána porodnice nejbližší domopvskému letišti, nebo porodnice, kde bylo dítě poprve prohlédnuto, a tam se taské vypisuje rodný list